Напретково касно ”паљење” и пораз од Колубаре

Кошаркаши алексиначког Напретка поражени су на свом терену од Колубаре 81:84 (20:24, 11:25, 21:21, 29:14). Гости су водили током већег дела утакмице, а у једном моменту имали су и +21. Најефикаснији у алексиначком тиму био је Симеуновић са 26 поена и 15 скокова. Никола Симић, капитен Колубаре, постигао је 16 поена.

Добро је Напредак отворио сусрет у Алексинцу. У уводним минутима водио 14:7, да би уследио потпуни суноврат домаће екипе. Гости из Лазаревца су још убедљивије добили другу четвртину за огромних +19 на полувремену – 31:49.

Алексиначки састав подједнако је био лош на обе стране терена. Безидејни напад и лоша игра у дефанзиви кулминирали су након тројке Витковића и огромних 33:54 за Колубару.

Уследио је велики трзај изабраника Небојше Раичевића, који су ангажобанијом игром током последње деонице готово у потпуности сустигли велики заостатак, али је на крају изостало времена и мало среће у шуту за три поена.

У покушајима иза линије 6,75 није се прославио ни један играч Напретка, а имали су Алексинчани у последњем нападу чак два упућена шута за три. Како ни један од истих није прошао кроз обруч, на крају су се радовали кошаркаши Колубаре. Они су се овом победом реванширали Напретку за пораз у Лазаревцу (70:84) и остварили осму победу у сезони.

Напредак је након 16. кола остао на 6 оставрених победа. Тим из Алексинца у наредном колу очекује тешко гостовање уи Чајетини, где ће их дочекати Златибор, који заузима другу позицију на табели Кошаркашке лиге Србије.