КЛС: Напредак испустио победу

Кошаркаши алексиначког Напретка ЈКП поражени су на свом терену од Слободе из Ужица 80:84 (18:22, 26:18, 23:21, 13:23). Домаћи тим био је у двоцифреном заостатку, а онда преокренуо меч и убедљиво водио, да би у самом финишу испустио већ виђену победу.

Домаћин је јако лоше отворио сусрет. После нешто мање од 6 минута игре, Слобода је имала озбиљних 2:15 у своју корист. Тројке Николе и Димитрија Раичевића дале су ветар у леђа Напретку, који је до краја периода ухватио резултатски прикључак – 18:22.

У другој деоници, алексиначки састав у потпуности је преокренуо резултат и на полувремену отишао са предношћу – 44:40.

Тројком Богдана Микавице у 26. минуту, Напредак долази до максималних +13 (62:59). Уследила је минимална серија Ужичана, који су до краја периода смањили заостатак – 67:59.

Димитрије Николић постигао је две брзе тројке на отварању одлучујуће четвртине и поравнао резултат (67:67). екипа Напретка одолевала је све до 38. минута, када су гости вратили вођство, које су претходно имали још почетком друге четвртине. Пажин и Тадић били су прецизни кад је њиховом тиму то било најпотребније и дошли до нове првенствене победе.

Екипу Напретка предводио је Лука Гашић, који је остварио учинак од 20 поена и 8 скокова. На другој страни, у редовима победничког тима, бриљирао је Димитрије Николић. Центар ужичке екипе постигао је 20 поена уз 5 ухваћених лопти.

Двоцифрени у тиму из Алексинца били су и Александар Илкић (20п, 5ск) и Никола Раичевић (10п, 4ас).