Napredak slavio u Arilju

Aleksinački tim ostvario je drugu pobedu u 8. kolu košarkaške Druge lige Srbije. Napredak Bosforus je do svog, drugog uzastopnog, trijumfa došao u okršaju sa Klikom iz Arilja 74:80 (14:17, 26:13, 21:27, 13:23). Najbolji pojedinac u našem timu bio je kapiten Šikman sa 19 poena (indeks 25) , dok je Nenad Đurđević postigao poen više.

Aleksinčani znatno bolje otvaraju susret. Posle 5 minuta igre, košarkaši Napretka dolaze do osetnije prednosti (5:12). Do kraja perioda, domaća ekipa uspela je da se u izvesnoj meri konsoliduje, ali Napredak čuva prednos – 14:17.

Druga deonica donela je potpuni sunovrat našeg tima i ”dalekometnu paljbu” ekipe Klika. Nizali su se poeni van linije 6,75 – a odbrana Napretka u potpunosti je zakazala. Bolji slučaj nije bio ni u ofanzivi. Na poluvremenu bilo je ubedljivih 40:30 u korist košarkaša iz Arilja.

Treća četvrtina, kao i kompletno drugo poluvreme, pripali su gostima iz Aleksinca. Na početku drugog dela, Klik dolaze do nejvećih +15, ali Napredak Bosforus uspeva da smanji zaostatak domaćih.

U poslednjoj četvrtini dolazi i do putpunog preokreta. Viđena je žestoka borba na obe strane terena, ali u poslednja dva minuta presudila je veća koncentracija aleksinačkog tima. Serijom 6:0, Napredak dolazi do prve gostujuće pobede u ovoj sezoni – 74:80.

Aleksinački tim nije briljirao, ali je uspeo da pokaže zrelost u ključnim momentima. Domaći tim bio je izuzetno raspoložen u šutu spolja (12/22 za tri), kao i da ostvari prevlast u skoku.

Napredak zauzima središnju poziciju na tabeli, sa učinkom od  po 4 pobede i poraza, sa dobrim izgledima da nastavi pobednički niz. Narednog vikenda u Aleksinac stiže niški Konstantin, tim koji je u dosadašnjem delu prvenstva ostvario svega dve pobede.

Napredak Bosforus: Šikman 19 (7sk), Zornić 6 (4ukr), Jančić 4 (4sk), Stevanović, Vidić, Stanisavljević 3 (6as), Mitić 3, Stevanović 15 (7sk), Bogavac 10 (4sk), Đurđević 20 (5as).

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0