Zlato za Lazara i Nataliju

Na jubilarnom, 30. Kinezis kupu u Nišu, koji je održan tokom minulog prazničnog vikenda, članovi Džudo kluba „Aleksinac” osvojili su dva prva, dva treća i dva peta mesta, odnosno dve zlatne i dve bronzane medalje.

Najsjajnija odličja izborili su Lazar Stoiljković u kategoriji starijih dečaka (+73 kg) i Natalija Stojanović u konkurenciji starijih poletarki (+43 kg). Bronzane medalje osvojili su Veljko Manojlović (st.poletarci, – 42 kg) i Lazar Rusimović (st. dečaci, +73 kg). Nadomak medalja bili su Vuk Petrović i Đorđe Đorđević koji su  u svojim kategorijama osvojili peta mesta.

Turnir je organizovao Džudo klub „Kineziz” iz Niša, a učestvovalo je 330 takmičara iz Srbije, Republike Srpske, Grčke, Severne Makedonije i Bugarske.

Već sutra  takmičari Džudo kluba „Aleksinac”, njih šestoro, predvođeni trenerom Bojanom Stanković, učestvovaće na Školskom prvenstvu Srbije za učenike osnovnih i srednjih škola u Beogradu, a u nedelju na turniru „Jagodina open” u Jagodini.

Fotografije: DŽK „Aleksinac”