Житковчани декласирали „рударе”, реми Напретка против Делија

У Зони Центар одигране су утакмице 12. кола.

Фудбалери Мораве обрадовали су своје навијаче, пошто су на свом стадиону у Житковцу у дербију зачеља декласирали Рудара из Јелашнице, победивши чак са 6:0.

После одличне асистенције капитена Слободана Јанковића у 21. минуту, Драган Симић је у казненом простору предриблао голмана гостију и затресао мрежу. Петнаестак минута касније ново вођство. Душан Велинов је оборен у шеснаестерцу, судија је показао на белу тачку, а сигуран егзекутор био је Немања Марковић. У финишу првог дела утакмице у стрелце се уписао Душан Велинов након асистенције капитена Јанковића. На почетку другог дела одличном интервенцијом истакао се голман Мораве Милош Пејчиновић. У 71. минуту Урош Велинов је повисио на 4:0. Неколико минута касније Немања Марковић постиже свој други гол за 5:0. У 79. минуту Урош Велинов је погодио стативу, лопта се одбила, притрчао је његов старији брат Душан Велинов и погодио циљ – 6:0. Све у свему, Морава је испратила госте из Јелашнице са пола туцета голова у мрежи и забележила вредну победу за бег из опасне зоне.

Наш други зонаш, ОФК Напредак 1929, играо је у Нишу против Делијског виса и освојио бод; меч је завршен без голова – 0:0.

Медошевц: Младост – ОФК Синђелић (Ниш)  0:2,
Ниш: Цар Константин – Буковик (Ражањ) 3:2,
Ниш: ОФК Ниш – Алуминијум (Ниш) 2:1,
Пуковац: Пуковац – Младост (Батушинац) 4:1,
Белотинцу: Наша крила – Малошиште 1:3, и
Горњи Матејевац: Јединство – Орљане 2:3.

Три кола пре краја јесењег шампионата на челу табеле је и даље ОФК Синђелића са 33 бода. ОФК Напредак је на шестом месту са 20 бодова, колико има и Младост из Батушинца на седмој позицији. Морава је 12, а Младост из Медошевца на 13. позицији са по 11 бодова.

ФК Морава Житковац

Фотографије са утакмице Морава – Рудар: Михајло Илић

МОРАВА – РУДАР 6:0 (3:0)

Стадион Мораве, Житковац. Гледалаца: око 150. Судија: Ненад Ђорђевић (Ниш). Стрелци: 1:0 Симић у 21, 2:0 Марковић (из пенала) у 34, 3:0 Д. Велинов у 41, 4:0 У. Велинов у 71, 5:0 Марковић у 73, 6:0 Д. Велинов у 79. минуту.

МОРАВА: Пејчиновић, Смиљковић (од 72. Л. Ристић), Марјановић, Митић, Тасић (од 82. Стевановић), Д. Велинов, Марковић, Ахмети, Петровић, Симић (од 59. Стојановић), Јанковић (од 46. У. Велинов).

РУДАР: Комљенац, П. Петровић, Ракић, Младеновић, Живковић, Мишић, Миљковић, С. Ђорђевић, Тасић, Н. Петровић, Н. Ђорђевић (од 56. Илић).