Уз мало среће: Нови тријумф „jастребова”

Кошаркаши Јастреба забележили су још једну, четврту по реду, победу у актуелном првенству Друге регионалне лиге – група Исток. На паркету Хале спортова у Алексинцу „јастребови” су савладали новајлију у лиги, екипу Сврљига – 70:65.

− Гости су имали кадровских проблема на почетку сезоне па тренутно заузимају нереално ниску позицију на табели. Заправо, ради се о одличној екипи која ће до краја првенствене сезоне забележити доста победа − каже за наш портал председник и играч КК Јастреб, Марко Хабе. − Ми смо одлично отворили меч у оба смера и већ у првој четвртини створили двоцифрену предност, коју смо успешно чували током друге и треће четвртине. У последњој деоници утакмица улази у егал, али уз мало среће успели смо да противнику не дозволимо да направи преокрет. Ретко истичем учинак појединих играча, али овог пута морам да издвојим наступ капитена Стевановића, који је постигао 32 поена од чега шест тројки − истиче наш саговорник.

Након седам пренствених кола, Јастреб заузима треће место на табели са 10 бодова.

У следећем колу у недељу играће у Бојнику против Пусте реке.

ЈАСТРЕБ – СВРЉИГ 70:65 (23:13, 16:16, 15:15, 16:21)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 80 Судије: П. Андрејић, Д. Михајловић (Алексинац).

JАСТРЕБ:Микић 6, Тодоровић 6, Недељковић 10, Васић 11, Хабе 2, Богићевић, Стевановић 32, Младеновић, Јеремић, Дамјановић, Анђелковић 3

СВРЉИГ: Ђимиш 11, Ђорђевић, Митић, Павловић 4, Вучковић, Вранић, Миљковић 12, Ђурђановић 10, Маринковић, Алексић, Стојановић 28.