Trojkaši zaboravili nišanske sprave

U pretposlednjem, osmom kolu Regionalne lige – grupa Istok, košarkaši aleksinačkog Jastreba igrali su u Bojniku protiv Puste reke i pretrpeli poraz – 74:62, po četvrtinama 20:16, 17:11, 17:7 i 20:28.

− U većem delu utakmice domaći tim je bio bolji, sve vreme odlično ih je služio šut sa distance, a imaju i dobru centarsku liniju, pa su i u skoku i igri pod košem bili u prednosti − kaže predsednik KK Jastreb, Marko Habe. − Imali smo problem sa procentom šuta za tri poena, što je veoma bitan faktor u našoj igri. Nadamo se da ćemo ovog protivnika savladati na domaćem terenu u nastavku sezone, naravno uz puno bolju igru. Sada se okrećemo poslednjem domaćinstvu, odnosno utakmici protiv kandidata za ulazak u viši rang, ekipi Bin iz Zaječara− naglašava naš sagoornik.

Jastreb trenutno zauzima četvrto mesto na tabeli sa 11 bodova, odnosno četiri pobede i tri poraza. Isti broj bodova ima i Pusta reka na trećoj poziciji, a naredni rival Aleksinčana, Bin je na drugom mestu sa 13 bodova.

Meč između Jastreba i Bina igra se u nedelju od 17 sati uHali sportova u Aleksincu.