Tri boda za Napredak, remi Morave (FOTO)

Minulog vikenda u Zoni Centar odigrane su fudbalske utakmice 10. kola, a klubovi sa teritorije aleksinačke opštine zabeležili su po jedan trijumf, remi i poraz.

Marko Dabarčić

Posle jednog poraza i jednog remija, fudbaleri OFK Napretka uknjižili su tri boda protiv Zemljoradnika iz Balajinca. Gosti su stekli prednost u 32. minutu pogotkom Grujića, a šest minuta kasnije izjednačio je Tasić. Njegov klupski drug Živić u 66. minutu povisio je na 2:1, ali su gosti u 81. minutu preko Stankovića poravnali rezultat. Tri minuta kasnije, posle sjajne akcije Smiljkovića i Lazara Jankovića tačku na ovu dinamičnu i neizvesnu utakmicu stavio je „rezervista” Marko Dabarčić (na slici). Dakle, OFK Napredak – Zemljoradnik 3:2.

U derbiju kola Morava je u Žitkovcu igrala nerešno protiv Jedinstva iz Gornjeg Matejevca – 1:1. Oba gola pala su u drugom delu utakmice.

FK Morava Žitkovac

Žitkovčani su poveli u 63. minutu golom Nenada Milunovića iz jedanaesterca, a gosti su poravnali rezultat u 85. minutu.

U Subotincu Moravica je doživela težak poraz od Delijskog visa – Nišlije su slavile sa 5:1.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
FK Moravica Subotinac (arhiva)

Ostali rezultati:

Malošište – Rudar (Jelašnica) 2:3,
Brzi Brod: OFK Brzi Brod – Bukovik (Ražanj) 5:0, i
Niš: OFK Niš – Orljane 2:3.

Utakmica između Naisusa iz Rožine i Pukovca odigraće se u sredu u Orljanu.

Na čelu tabele je i dalje OFK Brzi Brod sada sa 24 boda. Morava je na četvrtom mestu sa 17 bodova, koliko ima i petoplasirani Pukovac, po 13 bodova imaju Orljane na osmom i OFK Napredak na devetom mestu, a Moravica zauzima 14. mesto sa dva boda.

OFK NAPREDAK – ZEMLJORADNIK 3:2 (1:1)

OFK Napredak

Gradski stadion u Aleksincu. Sudija: Aleksandar Jovanović (Prokuplje). Strelci: 0:1 Grujić u 32, 1:1 Tasić u 38, 2:1 Živić u 66, 2:2 Stanković u 81, 3:2 Dabarčić u 84. minutu.

OFK NAPREDAK: Čudić, M. Cander, Lukić (Živić), N. Cander, Popović, L. Janković, N. Stojanović (Dabarčić), R. Stojanović (Smiljković), Tasić, Matejev, Lazić.

ZEMLJORADNIK: Antonijević, Stevanović, Ilić, Živadinović, Stanković, Radojković, Milošević, Petković, Vidanović, Grujić.

Fotografije: Milan Jovanović, Oliver Stefanović, Milan Nešić