Treća sreća: Kup je naš!

U finalu Kupa Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije futsaleri Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015” sinoć su na svom parketuslavili protiv Radnika iz Surdulice sa 4:2, lidera Regionalne lige – Jug.

Posle dva finala zaredom, Aleksinčani su se najzad domogli vrednog trofeja.

Leonardo Matić (predsednik kluba) sa kapitenom Martinom Ristićem

− Bila je to teška i neizvesna utakmica, naročito za nas koji smo na papiru važili za favorita, kazao je za naš portal predsednik KMF „Aleksinac 2015” Leonardo Matić. –Teško je bilo prvo poluvreme, vodili smo sa 1:0; još teže je bilo u nastavku kada je, pri vođstvu od 3:0, naš najiskusniji igrač, nakon starta nad protivnikom, dobio crveni karton. Gosti su iskoristili igrača više i smanjili na 3:1, da bi zatim sa pet igrača u polju krenuli na sve ili ništa, smanjili na 3:2, i tako uveli meč u neizvesnu završnicu. Nekoliko puta Surduličani su bili u prilici da poravaju rezultat, ali ih je u tome sprečio naš golman Uroš Petković. Uspeli smo da konsolidujemo redove i vratimo sigurnost u igri i preko odličnog Živića osiguramo pobedu u poslednjem minutu utakmice.Sve u svemu, igrali smo protiv ozbiljnog rivala koji je pokazao da nije slučajno lider Regionalne lige – Jug i finalista Kupa. Postigli smo zaista veliki rezultat, jedan od većih u kolektivnim sportovima u Aleksincu u poslednjih nekoliko godina. Ušli smo među 16 najboljih ekipa u Srbiji, među kojima je 12 prvoligaša i tri pobednika regiona. Ovu pobedu posvetili smo prerano preminulom sekretaru našeg kluba i velikom zaljubljeniku u sport Branku Dimitrijeviću Maviji − istakao je Matić.

Po jedan gol za domaći tim postigli su Mladen Petrović i Mladen Jezdić, a dvostruki strelac bio je Nemanja Živić. Epitet najboljeg aktera utakmice poneo je golman Uroš Petković.

Iz ruku komesara za takmičenje Nenada Mutavdžića pobednički pehar primio je kapiten Martin Ristić.

Uz pomoć nekoliko sponzora organizovan je video prenos utakmice preko interneta koji je pratilo nekoliko hiljada gledalaca.

„ALEKSINAC 2015” – RADNIK  4:2 (1:0)

KMF “Aleksinac 2015”

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Oliver Nikolić, Miloš Grujić (obojica iz Niša). Žutikartoni: Stošić, Petrović ( Radnik). Crveni karton: Matejev (Aleksinac) u 32. minutu. Strelci: 1:0 Petrović, 2:0 Jezdić u 22, 3:0 Živić u 29, 3:1 Milutinović u 34, 3:2 Milutinović u 35, 4:2 Živić u 40. minutu.

Radnik Surdulica

„ALEKSINAC 2015”: PETKOVIĆ, JEZDIĆ, ĐURIĆ, ŽIVIĆ, ZEKA, Ristić, Matejev, N. Stojanović, M. Zemljak, Spasić, Petrović, Živković, Čudić, Stevanović.

RADNIK: RISTIĆ, ALEKSIĆ, N. ĐORĐEVIĆ, PETROVIĆ, MILUTINOVIĆ, U. Cvetković, Redžepović, Vučković, N. Cvetković, Radojičić, A. Đorđević, Stošić, Mitić.