Tešičani lako do pobede, Radevčani ublažili poraz

U Okružnoj fudbalskoj ligi odigrani su mečevi 27. kola.

Fudbaleri Poleta iz Radevca poraženi su u Gredetinu, gde igraju utakmice kada su domaćini, od ekipe Baličevca sa 2:3. U prvom poluvremenu gosti su stekli prednost od 3:0. U nastavku Radevčani su smanjili najpre na 1:3 pogotkom Miloša Mitrovića iz jedanaesterca u 57. minutu, a zatim je u 68. minutu mrežu pogodio i Lazar Nikolić.

FK Polet

Jastrebac je u Tešici, lako i ubedljio, sa 3:0 pobedio tim Moravca iz Čečine. Dva gola postigao je Aleksandar Stanković, a jedan Darko Cenić.

FK Jastrebac

Palilula iz Aleksinca u ovom kolu bila je slobodna.

Svrljig: Svrljig – Radnički (Čapljinac) 3:0 (službeni rezultat),
Kočane: Radnički – Toplica (Šarlinac) 3:4,
Taskovići: Taskovići – Naisus (Rožina) 5:2,
Merošina: Rad – Borac (Azbresnica) 3:5, i
Rusna: Pobeda – Zemljoradnik 4:1.

Na čelu tabele je Svrljig sa 67 bodova, 13 više od Radničkog iz Kočana koji je na drugom mestu. Do kraja šampionata preostala su još tri kola, što znači da je Svrljig praktično već osvojio šampionsku titulu i postao novi član Zone Centar.

Što se trenutnog plasmana aleksinačkih ekipa tiče, situacija je sledeća: Palilula zauzima 11, a Jastrebac 12. mesto sa po 29 bodova, dok je Polet na pretposlednjoj 15. poziciji sa 20 bodova.

POLET – BALIČEVAC 2:3 (0:3)
Igralište u Gredetinu. Gledalaca: 50. Sudija: Dobrivoje Nešić. Strelci: 0:1 Milenković u 20, 0:2 Milenković u 44, 0:3 Kostadinović u 45, 1:3 Mitrov ić (iz jedanaesterca) u 57, 2:3 Nikolić u 68. minutu. Žuti kartoni: Nikolić (Polet), Prokić (Baličevac).

POLET: Pejčinović, Rakić, D. Petrović, D. Jovanović, Agatonović (od 46. Nedeljkoić), Ristić, Mihajlović, Mitrović, Stamatović, Đekić, Nikolić.
BALIČEVAC:Prokić, Palović, Tacić, Joanović, Todorović, Milić, Mikić, Stamenković (od 68. Spasić), Kostadinović (od 90. Milanović), Pavlović, Milenković (od 78. Mikić).

Fotografije: Milan Jovanović