Тешичани лако до победе, Радевчани ублажили пораз

У Окружној фудбалској лиги одиграни су мечеви 27. кола.

Фудбалери Полета из Радевца поражени су у Гредетину, где играју утакмице када су домаћини, од екипе Баличевца са 2:3. У првом полувремену гости су стекли предност од 3:0. У наставку Радевчани су смањили најпре на 1:3 поготком Милоша Митровића из једанаестерца у 57. минуту, а затим је у 68. минуту мрежу погодио и Лазар Николић.

ФК Полет

Јастребац је у Тешици, лако и убедљио, са 3:0 победио тим Моравца из Чечине. Два гола постигао је Александар Станковић, а један Дарко Ценић.

ФК Јастребац

Палилула из Алексинца у овом колу била је слободна.

Сврљиг: Сврљиг – Раднички (Чапљинац) 3:0 (службени резултат),
Кочане: Раднички – Топлица (Шарлинац) 3:4,
Тасковићи: Тасковићи – Наисус (Рожина) 5:2,
Мерошина: Рад – Борац (Азбресница) 3:5, и
Русна: Победа – Земљорадник 4:1.

На челу табеле је Сврљиг са 67 бодова, 13 више од Радничког из Кочана који је на другом месту. До краја шампионата преостала су још три кола, што значи да је Сврљиг практично већ освојио шампионску титулу и постао нови члан Зоне Центар.

Што се тренутног пласмана алексиначких екипа тиче, ситуација је следећа: Палилула заузима 11, а Јастребац 12. место са по 29 бодова, док је Полет на претпоследњој 15. позицији са 20 бодова.

ПОЛЕТ – БАЛИЧЕВАЦ 2:3 (0:3)
Игралиште у Гредетину. Гледалаца: 50. Судија: Добривоје Нешић. Стрелци: 0:1 Миленковић у 20, 0:2 Миленковић у 44, 0:3 Костадиновић у 45, 1:3 Митров ић (из једанаестерца) у 57, 2:3 Николић у 68. минуту. Жути картони: Николић (Полет), Прокић (Баличевац).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Ракић, Д. Петровић, Д. Јовановић, Агатоновић (од 46. Недељкоић), Ристић, Михајловић, Митровић, Стаматовић, Ђекић, Николић.
БАЛИЧЕВАЦ:Прокић, Паловић, Тацић, Јоановић, Тодоровић, Милић, Микић, Стаменковић (од 68. Спасић), Костадиновић (од 90. Милановић), Павловић, Миленковић (од 78. Микић).

Фотографије: Милан Јовановић