Superliga u Aleksincu: Napredak deklasirao Kolubaru

Aleksinački Napredak JKP ubedljivo je savladao Kolubaru iz Lazarevca 92:66. Domaćin je vodio tokom čitavog meča, ne dozvolivši protivniku ni najmanju nadu za preokret. Pobednika je predvodio Dušan Ognjenović sa 21 poenom. Ovom pobedom Napredak je ostvario plasman u Superligu Srbije.

Jedino vođstvo koje je Kolubara imala na ovom meču, desilo se na samom početku istog. Domaći košarkaši vrlo brzo preuzimaju terensku inicijativu i zahvaljujući šuterskom raspoloženju, na kraju prve četvrtine stiču dvocifreni suficit – 23:11.

U drugoj deonici, Napredak je u nekoliko navrata imao i više od 20 poena razlike, ali se na poluvreme otišlo sa +17 (45:28).

Treći i četvrti kvartal nisu doneli previše uzbuđenja, osim u situacijama kada je neke atraktivne poteze Napretkovih košarkaša pozdravio mali broj prisutnih u Sportskoj hali u Aleksincu, budući da je ovaj meč igran bez prisustva publike.

Na kraju – velikih 92:66 za domaćina i veliko slavlje na parketu aleksinačkih košarkaša, koji su ovom pobedom zauzeli 7. poziciju na tabeli i ostvarili plasman u Superligu Srbije.

Napredak je do 11. pobede u sezoni predvodio Dušan Ognjenović. Centar aleksinačkog tima bio je nerešiva enigma za gostujuće košarkaše, te je ostvario odličan učinak od 21 poena i 7 skokova (šut iz igre 9/10, indeks 35). Ognjenovića su sledili: Dimitrije Raičević (12 poena, 3as), Aleksandar ilkić i Nikola Raičević (5as) sa po 11 poena.