OFK Napredak 1929 - Pobeda

Prva radost OFK Napretka

Proteklog vikenda u Zoni Centar odigrane su utakmice desetog kola.

U derbiju začelja na Gradskom stadionu u Aleksincu, fudbaleri OFK Napretka 1929 najzad su prekinuli skoro dvomesečni post i sa 4:1 pobedili tim Svrljiga. Golove za Napredak postigli su Tasić u 21, Milojević u 29, Lazar Babić u 53. i Đukić u 87. minutu, a za goste Nikolić u 55. minutu. To je prva pobeda aleksinačkog tima u novom šampionatu Zone Centar.

Pre početka utakmice, inače, minutom ćutanja odata je počast nekadašnjem predsedniku kluba Dragoslavu Mitiću Kepi.

Morava je u Žitkovcu pred prepunim tribinama sa 3:1 pobedila OFK Brzi Brod golovima Ristića u 39, Krstića u 42. i kapitena Jankovića u 89 minutu. Gol za goste postigao je Petković u 54. minutu.

Na gostovanju u Gornjem Matejevcu, Moravica iz Subotinca poražena je sa 5:2.

Ražanj: BukovikVrtište 5:1,
Niš: OFK NišNaša krila (Belotinac) 2:0, poraz lidera prvenstva,
Malošište: MalošišteMladost (Medoševac) 0:1,
Jelašnica: RudarPukovac 2:1, i
Orljane: OrljaneZemljoradnik (Balajinac) 2:1.

I pored poraza Naša krila su i dalje na čelu tabele sa 25 bodova, Morava je na trećoj poziciji sa 19 bodova, Moravica zauzima osmo mesto sa 14, dok je Napredak 1929 i dalje na poslednjem, 16. mestu, sada sa četiri boda.