OFK Napredak 1929 - Pobeda

Прва радост ОФК Напретка

Протеклог викенда у Зони Центар одигране су утакмице десетог кола.

У дербију зачеља на Градском стадиону у Алексинцу, фудбалери ОФК Напретка 1929 најзад су прекинули скоро двомесечни пост и са 4:1 победили тим Сврљига. Голове за Напредак постигли су Тасић у 21, Милојевић у 29, Лазар Бабић у 53. и Ђукић у 87. минуту, а за госте Николић у 55. минуту. То је прва победа алексиначког тима у новом шампионату Зоне Центар.

Пре почетка утакмице, иначе, минутом ћутања одата је почаст некадашњем председнику клуба Драгославу Митићу Кепи.

Морава је у Житковцу пред препуним трибинама са 3:1 победила ОФК Брзи Брод головима Ристића у 39, Крстића у 42. и капитена Јанковића у 89 минуту. Гол за госте постигао је Петковић у 54. минуту.

На гостовању у Горњем Матејевцу, Моравица из Суботинца поражена је са 5:2.

Ражањ: БуковикВртиште 5:1,
Ниш: ОФК НишНаша крила (Белотинац) 2:0, пораз лидера првенства,
Малошиште: МалошиштеМладост (Медошевац) 0:1,
Јелашница: РударПуковац 2:1, и
Орљане: ОрљанеЗемљорадник (Балајинац) 2:1.

И поред пораза Наша крила су и даље на челу табеле са 25 бодова, Морава је на трећој позицији са 19 бодова, Моравица заузима осмо место са 14, док је Напредак 1929 и даље на последњем, 16. месту, сада са четири бода.