Poraz Napretka nakon drame u Užicu

Napredak JKP doživeo je poraz na gostovanju užičkoj Slobodi u okviru 6. kola Košarkaške lige Srbije. Aleksinački tim uspeo je da se vrati iz dvocifrenog zaostatka i uvede meč u produžetak. Nakon dodatnih pet minuta, domaća ekipa uspela je da slavi rezultatom 103:101.

Gosti iz Aleksinca loše su otvorili meč. Već u ranoj fazi utakmice bilo je 20:8 u korist Slobode. Do poluvremena, ekipa Nebojše Raičevića zaigrala je bolje i sustigla protivnika, pa je na krjau durge četvrtine na semaforu bilo ”svega” +1 u korist Užičana – 53:52.

Iako je protivniku dozvolio da olako napravi veću rezultatsku razliku, uspeo je Napredak joše jednom da se vrati u igru. Na 6 minuta do kraja i -13 (87:74) mnogima je u hali ”Veliki park” delovalo da je rešeno pitanje pobednika. Aleksinački košarkaši napravili su još jednu veliku seriju i trojkom Nikole Raičevića nekoliko sekundi pre kraja regularnog dela, uspeli da meč uvedu u dodatnih 5 minuta.

U produžetku su domaći košarkaši bili za toliko bolji, da na kraju slave sa minimalnih 103:101.

Najefikasniji u timu Napretka bio je kapiten Nikola Raičević sa 23 poena. Pored kapitena Aleksinčana, dobre role imali su i Slaviša Bogavac (18p, 15sk), Nemanja Karalić (17p, 7sk) i Vukadin Petrović (11p) i Aleksandar Ilkić (10p, 4as, 4sk).

Nakon šest odigranih kola, Napredak ima učinak od 4 pobede i dva poraza. Sledeće subote u aleksinačku Halu sportova stiže ekipa zemunske Mladosti, koja je zabeležila dve pobede uz 4 poraza.