Пораз Напретка након драме у Ужицу

Напредак ЈКП доживео је пораз на гостовању ужичкој Слободи у оквиру 6. кола Кошаркашке лиге Србије. Алексиначки тим успео је да се врати из двоцифреног заостатка и уведе меч у продужетак. Након додатних пет минута, домаћа екипа успела је да слави резултатом 103:101.

Гости из Алексинца лоше су отворили меч. Већ у раној фази утакмице било је 20:8 у корист Слободе. До полувремена, екипа Небојше Раичевића заиграла је боље и сустигла противника, па је на крјау дурге четвртине на семафору било ”свега” +1 у корист Ужичана – 53:52.

Иако је противнику дозволио да олако направи већу резултатску разлику, успео је Напредак јоше једном да се врати у игру. На 6 минута до краја и -13 (87:74) многима је у хали ”Велики парк” деловало да је решено питање победника. Алексиначки кошаркаши направили су још једну велику серију и тројком Николе Раичевића неколико секунди пре краја регуларног дела, успели да меч уведу у додатних 5 минута.

У продужетку су домаћи кошаркаши били за толико бољи, да на крају славе са минималних 103:101.

Најефикаснији у тиму Напретка био је капитен Никола Раичевић са 23 поена. Поред капитена Алексинчана, добре роле имали су и Славиша Богавац (18п, 15ск), Немања Каралић (17п, 7ск) и Вукадин Петровић (11п) и Александар Илкић (10п, 4ас, 4ск).

Након шест одиграних кола, Напредак има учинак од 4 победе и два пораза. Следеће суботе у алексиначку Халу спортова стиже екипа земунске Младости, која је забележила две победе уз 4 пораза.