Poraz na premijeri

Na startu prvenstva Prve lige – Istok, rukometaši Rukometnog kluba Aleksinac igrali su na svom parketu protiv Sloge iz Petrovca na Mlavi i pretrpeli poraz sa tri gola razlike – 26:29.

− Ono što je odlučilo pobednika ovog duela je pad koncentracije u igri, pogotovo u završnici prvog dela prvog poluvremena. Sloga je to iskoristila i stvorila prednost koju je do kraja utakmice uspela da sačuva − kaže za naš portal Bojan Stefanović Kuze, novi trener RK Aleksinac. – Naša ekipa je dosta promenjena u odnosu na prošlu godinu, posebno na bekovskim pozicijama, imajući pritom u vidu da se dosta kasnilo sa početkom priprema, jer se nije znao početak prvenstva, nismo još uvek uspeli da se uigramo, tako da je i to jedan od faktora koji su uticali na krajnji ishod meča − naglašava Stefanović, čestitajući gostima na pobedi i svojim izabranicma na borbenosti, želji i zalaganju na utakmici.

U redovima domaćina najefikasniji je bio Miloš Nisić sa  sedam  golova, dok je kod gostiju najraspoloženiji bio Miloš Ilić  sa istim brojem postignutih pogodaka.

U narednom kolu Aleksinčani idu u Veliku Planu na meč protiv Morave.

ALEKSINAC – SLOGA 26:29 (9:16)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 100. Sudije: Miloš Radojičić, Marjan Stefanović (Leskovac). Sedmerci: Aleksinac 6 (3), Sloga 6 (4). Isključenja: Aleksinac 14, Sloga 16 minuta.

ALEKSINAC: Stanojić, Nisić 7, Ristić 2, Veljović 4, Bojović 1, Veličković 4, Stojković, Trivunac, Pejić 1, Jovanović, Milanović 1, Nedeljković, Stevanović, Ivanović, Pekas 1, Cako 5.

SLOGA: Ilić 7, Stanisavljević 2, Milovanović, Glasnović 4, Milošević 2, Đorđević 5, A. Sabelnik 5, Antanasković, Čukić, V. Sabelnik 4, Janković, Šćopulović, Veljković, D. Stanisavljević, Šišković.

Fotografije: RK Aleksinac