Пораз на премијери

На старту првенства Прве лиге – Исток, рукометаши Рукометног клуба Алексинац играли су на свом паркету против Слоге из Петровца на Млави и претрпели пораз са три гола разлике – 26:29.

− Оно што је одлучило победника овог дуела је пад концентрације у игри, поготово у завршници првог дела првог полувремена. Слога је то искористила и створила предност коју је до краја утакмице успела да сачува − каже за наш портал Бојан Стефановић Кузе, нови тренер РК Алексинац. – Наша екипа је доста промењена у односу на прошлу годину, посебно на бековским позицијама, имајући притом у виду да се доста каснило са почетком припрема, јер се није знао почетак првенства, нисмо још увек успели да се уиграмо, тако да је и то један од фактора који су утицали на крајњи исход меча − наглашава Стефановић, честитајући гостима на победи и својим изабраницма на борбености, жељи и залагању на утакмици.

У редовима домаћина најефикаснији је био Милош Нисић са  седам  голова, док је код гостију најрасположенији био Милош Илић  са истим бројем постигнутих погодака.

У наредном колу Алексинчани иду у Велику Плану на меч против Мораве.

АЛЕКСИНАЦ – СЛОГА 26:29 (9:16)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 100. Судије: Милош Радојичић, Марјан Стефановић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 6 (3), Слога 6 (4). Искључења: Алексинац 14, Слога 16 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Станојић, Нисић 7, Ристић 2, Вељовић 4, Бојовић 1, Величковић 4, Стојковић, Тривунац, Пејић 1, Јовановић, Милановић 1, Недељковић, Стевановић, Ивановић, Пекас 1, Цако 5.

СЛОГА: Илић 7, Станисављевић 2, Миловановић, Гласновић 4, Милошевић 2, Ђорђевић 5, А. Сабелник 5, Антанасковић, Чукић, В. Сабелник 4, Јанковић, Шћопуловић, Вељковић, Д. Станисављевић, Шишковић.

Фотографије: РК Алексинац