Pobeda Tešičana u poslednji čas, Radevčani osvojili bod

Pobeda, poraz i remi – to bi u najkraćim crtama bio bilans klubovaa sa teritorije aleksinačke opštine u 20. kolu Okružne lige.

Posle serije od četiri poraza, Tešičani su najzadzabeležili prvu prolećnu pobedu. Pogotkom Milana Tasića u 90. minutu Jastrebac je sa 3:2 pobedio tim Radničkog iz Kočana.

U Kormanu susret dve Sloge, iz ovog sela i iz Jovanovca,  protekao je u znaku gostiju koji su slavili sa 2:3.

U Merošini, gde su odmerili snage Rad i Polet iz Radevca, podela plena – 0:0.

Ostali rezultati:

Zaplanjska Toponica: Moravac – Zemljoradnik (Balajinac) 1:2,
Azbresnica: Borac – Baličevac 2:1,
Šarlinac: Toplica – Moravac (Čečina) 1:0, i
Taskovići: Taskovići – Naisus (Rožina) 1:2.

Slobodna je bila Pobeda iz Rusne.

Zemljoradnik je i dalje na liderskoj poziciji, sada sa 48 bodova, na drugom mestu je Polet sa 40 bodova, Jastrebac zauzima šestu poziciju sa 32, dok je Sloga iz Kormana na 15. mestu sa 14 bodova.

JASTREBAC – RADNIČKI (K) 3:2 (2:2)

Igralište Jastrepca u Tešici. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Đorđević u 1, 1:1 Tasić u 3, 1:2 Vučković (iz penala) u 18, 2:2 Stojanović u 45, 3:2 Tasić (iz penala) u 90. minutu. Žuti kartoni: Vrbić, Filipović, A. Dinčić, N. Cenić (Jastrebac), A. Milošević (Radnički). Crveni karton: M. Milošević (Radnički) u 60. minutu.

JASTREBAC: U. Cenić, Mirković, N. Cenić, Pantović, Popović (od 82. V. Dinčić), Filipović, Tasić, Stojanović, D. Cenić (od 74. Stanojević), Spasić (od 46. A. Dinčić), Ilić.

RADNIČKI (K): Stamenković, N. Tasić, Milenković, M. Tasić (od 69. Milan  Vučković), Čemerikić, Matić, Đorđević, M. Milošević, Antonović, Marko Vučković, A. Milošević (od 50. Gavazović).

SLOGA (K) – SLOGA (J) 2:3 (2:1)

Igralište Sloge u Kormanu. Sudija: Predrag Milovanović (Al. Rudnik). Strelci: 1:0 Vojinović u 10, 1:1 Uvalin u 30, 2:1 Stevanović u 41, 2:2 Jovanović u 60, 2:3 Stanković u 65. minutu. Žuti kartoni: Vojinović, Nikolić, Stevanović, Stojiljković (Sloga- K), Pešić, Janković, Jovanović, Uvalin (Sloga – J).

SLOGA (K): Nedeljković, Stojiljković, Stojković, Đorđević, Stevanović, A. Anđelković, Janaćković (od 80. Dimitrijević), Vojinović, Marković, Rajković, Nikolić (od 68. Prokić).

SLOGA (J): Mihajlović, M. Stojanović, Pešić, Bojković, Vukadinović, Uvalin (od 88. A. Stojanović), Janković (od 59. Ilić), Stanković, Mićić, Jovanović (od 75. Stolić), Milovanović.

RAD – POLET (R) 0:0

Igralište Rovče u Merošini. Sudija: Stefan Milošević (Niš). Žuti karton: Ristić (Polet).

RAD: Živković, Stanković, Jeremić, N. Ilić, Dinić, Milojković, Ibrić, A. Ilić, Mitić, Đorđević, Jovanović.

POLET: Pejčinović, Milićević, Mitrović, Stevanović, Milošević, Nikolić, Mihajlović od 85. Agatonović), Pešićod 80. Obradović), Ristić, Đorđević, Dinčić.

Fotografije sa utakmice Rad – Polet: Milan Jovanović.