Oscilacije Aleksinčana: Napredak poražen od Zlatibora

Košarkaški klub Napredak JKP izgubio je meč od gostiju iz Čajetine 72:79 (20:18, 10:21, 23:12, 19:28). Uzbudljivu utakmicu u Aleksincu obeležile su velike serije na obe strane, kao i loša realizacija domaćina u šutu za tri i sa linije penala.

Utakmicu su bolje otvorili domaći košarkaši. Imao je Napredak u nekoliko navrata i +5, ali je centar gostiju, Bojan Stanojević, serijom od 5 poena doveo svoj tim na minimalni zaostatak – 20:18.

Druga deonica počela je znatno bolje po tim Zlatibora. Do polovine ovog perioda, klub iz Čajetine ostvario je rezultatski niz (5:15) i u ptopunosti preokrenuo rezultat, koji je na poluvremenu bio ozbiljno uvećan – 30:39.

Treća četvrtina počela je prvom dvocifrenom prednošću Zlatibora. Vorkapić pogađa trojku za +12 – 30:42.

Napretkovi košarkaši ubrzo smanjuju zaostatak, da bi Riznić pogodio trojku i ponovo ”odlepio” svoj tim – 34:45. Uzvratili su domaći igrači. Tajmaut trenera Zlatibora nije urodio plodom, pa je i nakon njega nastavljena serija Aleksinčana, koji su u potpunosti sustigli zaostatak na semaforu.

U 26. minutu, nakon trojke Nikole Raičevića, atmosfera u Sportskoj hali dovedena je do usijanja, jer je Zlatiboru preostalo ”samo” +1 – 45:46.

Izabranici trenera Raičevića ubrzo dolaze i do vođstva. Nakon uspešnog polaganja Nikole Raičevića, Napredak dolazi na +5 – 51:46. Uspeli su aleksinački košarkaši da sačuvaju prednost do kraja 30.minuta – 53:51.

Iako su novim poenima (55:51) košarkaši Napretka nagovestili dobru igru u odlučujućim minutima, do toga ipak nije došlo. Vorkapić postiže jako bitnu trojku za rezultatski priključak i novi preokret svog tima.

Košarkaše Napretka podjednako nije služio šut sa distance (13%) i sa penala (62%), što je u konačnom zbiru i odredilo konačan ishod ovog meča i pobedu Zlatibora – 72:79

Kod domaćina, najefikasniji bio je Nemanja Karalić. Centar aleksinačke ekipe ostvario je učinak od 17 poena i 10 skokova. Osim Karalića, dvocifreni učinak imali su Aleksandar Ilkić (14p, 5sk, 6as) i Luka Milojević (10p, 4as). Kapiten Nikola Raičević i Lazar Stanković ubacili su po 8 poena.

U timu pobednika, najistaknutiji bili su Dragoslav Papić sa 23 i Bojan Stanojević sa 22 poena. Nekadašnji košarkaš Napretka, kojeg je brojna publika u Aleksincu pozdravila pre utakmice, Petar Vorkapić jedini je igrač koji je na terenu proveo svih 40 minuta. Za to vreme, Vorkapić je postigao 8 poena uz 7 uhvaćenih lopti.

Zlatibor je ostvario još jednu vrednu pobedu u borbi za plasman u regionalno takmičenje, dok Napretku predstoji borba za opstanak u prvih 8 timova, koji će se plasirati u Superligu Srbije.