Oni su rasadnik talenata

Omladinska škola fudbala „Vukovi” iz Aleksinca proglašena je za najbolji mladi sportski kolektiv u 2020. godini u tradicionalnoj akciji Sportskog saveza aleksinačke opštineza izbor najboljih sportista i sportskih kolektiva. Odluku su doneli članovi Upravnog odbora ove asocijacije koja okuplja više od 60 sportskih klubova i saveza.

− Omladinska škola fudbala „Vukovi” iz Aleksinca osnovana je 2011. godine. U četiri uzrasne kategorije: pioniri, petlići, cicibani i mlađi cicibani, okupljamo šezdesetak dečaka koji vredno rade pod stručnim nadzorom trojice naših trenera, od kojih dvojica imaju UEFA B licencu, a jedan je u procesu sticanja ove licence − kaže za naš portal predsednik ove sportske organizacije Milan Velinović. – Sa svim svojim selekcijama do sada smo osvojili preko 30 medalja, priznanja i nagrada. Selekcija naših dečaka koji su rođeni 2013. godine lane je osvojila prvo mesto na prestižnom Nacional kupu u Nišu u konkurenciji 30 ekipa iz svih krajeva Srbije. Ovo je svakako prilika da pomenem naše dosadašnje rezultate: trostruki smo prvaci Gradske lige Niša i Fer-plej lige, osvojili smo drugo mesto na regionalnom takmičenju Fer-plej lige i treće mesto na državnom prvenstvu, a tu su i prva mesta na turnirima u Boru, Zaječaru, Negotinu, Kraljevu, Paraćinu, Ćićevcu i Plovdivu. Naša škola organizuje i međunarodni turnir u malom fudbalu koji je pretprošle godine okupio preko 60 ekipa, među kojima je bio i jedan tim iz daleke Kine − kaže Velinović.

Iz Omladinske škole fudbala „Vukovi” nagrađena su još dvojica mladih i talentovanih fudbalera. Tako je Milija Živković proglašen za najboljeg mladog sportistu do 12 godina starosti, dok će Tadiji Stankoviću biti uručeno priznanje u kategoriji perspektivnih sportista.

Predsednik je trener Radničkog

Predsednik Omladinske škole fudbala „Vukovi” Milan Velinović je jedan od trenera mlađih selekcija niškog Radničkog. Trenira dečake rođene 2009. godine koji su osvojili druga mesta u Ligi cicibana i takmičenju za prvaka Regiona. Na završnom turniru za prvaka Srbije poraženi su u finalu od Crvene zvezde sa 2:1. U jesenjem delu prvenstva Lige petlića FS RIS izabranici trenera Velinovića osvojili su šesto mesto.