OFK Rutevac pobedio Pobedu, a Tešičani Taskoviće

Dve pobede, dva poraza i jedan remi – to je bilans klubova sa područja aleksinačke opštine u 14. kolu Okružne fudbalske lige.

OFK Rutevac je osvojio ceo plen na svom terenu, a Jastrebac iz Tešice je pobedio u gostima. Na Gradskom stadionu u Aleksincu OFK Rutevac je sa 1:0 savladao Pobedu iz Rusne. Gol je postigao Miloš Mitrović u 80. minutu. U Taskovićima prava kiša golova – ukupno devet, Taskovići – Jastrebac 4:5, pobeda Tešičana.

Jastrebac Tešica
FK Jastrebac Tešica (arhiva)

Na svom stadionu na Aleksinačkom Rudniku, Rudar Alpos je podelio plen sa Rasovačom – 2:2. Sa utakmice u Čapljincu, gde je igrala protiv Radničkog, Palilula se u Aleksinac vratila sa pet golova u mreži. Poraz je pretrpela i Sloga iz Kormana koja je u Baličevcu od istoimene ekipe izgubila sa 3:1.

Ostali rezultati:

Batušinac: Mladost – Moravac (Zaplanjska Toponica) 2:1,
Svrljig: Svrljig – Elid (Donji Dušnik) 4:1,
Čečina: Moravac – Radnički (Kočani) 2:4, i
Azbresnica: Borac – Doljevac 0:6.

Na tabeli vode Mladost iz Batušinca i Doljevac sa po 38 bodova. OFK Rutevac je četvrti sa 25 bodova, koliko ima i Jastrebac na šestom mestu, Rudar Alpos zauzima osmu poziciju sa 21. bodom, Palilula je 13. sa 18, a Sloga 14. sa 15 bodova.

OFK RUTEVAC – POBEDA 1:0 (0:0)

OFK Rutevac (arhiva)

Gradski stadion, Aleksinac. Sudija: Vladica Miladinović (Jugbogdanovac). Strelac: 1:0 Miloš Mitrović u 80. minutu. Žuti kartoni: Petrović (OFK Rutevac), Stamenković (Pobeda).

OFK RUTEVAC: Petrović, Stanković, Đorđević, Miljković, Lazić (od 63. Lazarević), Milošević, Ilić, Radovanović (od 90. Pavlović), Mitrović, Arsić (od 46. Ignjatović), Denić.

POBEDA: Veličković, Ranđelović, Blažić, Stamenković, Stevanović, Mitić, Ivanović, Stanisavljević, Dimitrijević (od 70. Pavlović), Stojanović (od 61. Perić), Vasić.

Fotografije sa utakmice Taskovići – Jastrebac (Tešica) zabeležio Nebojša Espero Stanković.