NESTVARNO VEČE U ALEKSINCU: NAPREDAK ”DINAMIČNIJI” OD DINAMIKA

Aleksinački Napredak JKP ostvario je četvrtu, treću uzastopnu, pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije. Ekipa Nebojše Raičevića savladala je Dinamik iz Beograda 71:62 (21:10, 13:20, 20:18, 17:14). Napredak je tokom celog meča bio u vođstvu, koje do kraja sačuvao, pre svega zahvaljujući sjajnoj timskoj odbrani. Najefikasniji kod Aleksinčana bio je Aleksandar Ilkić sa 18 poena i 6 asistencija. Aleksinačka Sportska hala bila je ispunjena do poslednjeg mesta.

Gosti iz Beograda imali su minimalna vođstvo na samom startu meča i ispostavilo se da je to bila jedina rezultatska prednost koju su u nekom trenutku ostvarili.

Napredak je odigrao gotovo perfektnu odbranu i sveo protivnika na svega 1`0 postignutih poena nakon prvih 10 minuta – 21:10.

U durgoj deonici, Dinamik je došao do svojih rešenja u napadu, ali to nije bilo dovoljno da se rezultat u potpunosti preokrene. Napredak je na veliki odmor otišao sa prednošću 34:30.

U trećem periodu, ”Dorćolci” su uspevali da ozbiljno zaprete i priđu na samo -3, ali je i taj nalet odbijen od strane domaćih igrača.

U poslednjoj četvrtini, Napredak je uspeo da dođe i do svog maksimalnog vođstva, pa je u jednom trenutku bilo i čak +17 u korist aleksinačkog kluba.

Na kraju je domaćin zasluženo slavio nad odličnom ekipom Dinamika, koja je bila favorit uoči ovog susreta.

Napredak je ovom pobedom došao od bilansa od 4 pobede i 1 poraza, što ga nakon 5 kola svrstava na deobu drugog mesta na tabeli.

KK Napredak JKP: Ilkić 18 (6as, 5sk), Gašić, N. Raičević 8, Petrović, D. Raičević 11 (5sk, 4as), Antonijević, Bogavac 4 (8sk, 4as), Stanković 3, Ognjenović 7 (4sk), Milojević 13 (8sk), Milinčić 5, Karalić 2.

Naslovna fotografija: Stefan Živković