НЕСТВАРНО ВЕЧЕ У АЛЕКСИНЦУ: НАПРЕДАК ”ДИНАМИЧНИЈИ” ОД ДИНАМИКА

Алексиначки Напредак ЈКП остварио је четврту, трећу узастопну, победу у Кошаркашкој лиги Србије. Екипа Небојше Раичевића савладала је Динамик из Београда 71:62 (21:10, 13:20, 20:18, 17:14). Напредак је током целог меча био у вођству, које до краја сачувао, пре свега захваљујући сјајној тимској одбрани. Најефикаснији код Алексинчана био је Александар Илкић са 18 поена и 6 асистенција. Алексиначка Спортска хала била је испуњена до последњег места.

Гости из Београда имали су минимална вођство на самом старту меча и испоставило се да је то била једина резултатска предност коју су у неком тренутку остварили.

Напредак је одиграо готово перфектну одбрану и свео противника на свега 1`0 постигнутих поена након првих 10 минута – 21:10.

У дургој деоници, Динамик је дошао до својих решења у нападу, али то није било довољно да се резултат у потпуности преокрене. Напредак је на велики одмор отишао са предношћу 34:30.

У трећем периоду, ”Дорћолци” су успевали да озбиљно запрете и приђу на само -3, али је и тај налет одбијен од стране домаћих играча.

У последњој четвртини, Напредак је успео да дође и до свог максималног вођства, па је у једном тренутку било и чак +17 у корист алексиначког клуба.

На крају је домаћин заслужено славио над одличном екипом Динамика, која је била фаворит уочи овог сусрета.

Напредак је овом победом дошао од биланса од 4 победе и 1 пораза, што га након 5 кола сврстава на деобу другог места на табели.

КК Напредак ЈКП: Илкић 18 (6ас, 5ск), Гашић, Н. Раичевић 8, Петровић, Д. Раичевић 11 (5ск, 4ас), Антонијевић, Богавац 4 (8ск, 4ас), Станковић 3, Огњеновић 7 (4ск), Милојевић 13 (8ск), Милинчић 5, Каралић 2.

Насловна фотографија: Стефан Живковић