Нешић из пенала донео бод „рударима“

На старту првенства Зоне Центар, на увек врућем терену у Балајинцу, фудбалери Рудара 2016 са Алексиначког Рудника играли су са Земљорадником и укњижили први бод у друштву зонаша.

У 2. минуту мрежу домаћина начео је Остоја Лазић (на слици), први стрелац Окружне лиге у протеклом првенству. Вођство „рудара“ потрајало је  до 21. минута, када су  домаћини поравнали резултат, а после два минута дошли су и до предности. На 2:2 изједначио је Поповић у 26. минуту, међутим само три минута касније Петровић је опет довео домаћине до предности. У смирај првог полувремена,у 45. минуту, Нешић је из једанаестерца изједначио резултат.

Остоја Лазић

У другом полувремену обе екипе екипе су се трудиле да затресу мрежу,  али се резултат није променио. У 88. минуту Земљорадник је остао са играчем мање, јер је Петковић добио други жути картон.

Крајњи скор, Земљорадник – Рудар 2016 3:3.

Доња Врежина: Пролетер – Сврљиг 2:2,

Ниш: Цар Константин –Пуковац 0:0,

Медошевац: Младост – ОФК Ниш 0:2,

Батушинац: Младост – Јединство (ГМ) 1:2,  и

Белотинац: Наша крила – Палилулац 0:0.

У наредном колу, 25. августа, Рудар ће пред својим навијачима играти против Младости из Батушинца.

ЗЕМЉОРАДНИК – РУДАР 2016 3:3 (3:3)

Игралиште Земљорадника, Балајинац. Судија: Петар Станковић (Ниш). Стрелци: 0:1 Лазић у 2, 1:1 Илић у 21, 2:1 Илијић у 23, 2:2 Поповић у 26, 3:2 Петровић у 29, 3:3 Нешић (из пенала) у 45. минуту. Жути картони: Ђорђевић (Земљорадник) Алексић, Стојановић (Рудар 2016). Црвени картон: Петковић (Земљорадник) у 88. минуту.

ЗЕМЉОРАДНИК: Милановић, Петковић, Илић, Микић (од 46. Андрејић), Стаменквић, Стојановић, Ивановић, Денкић, Милић (од 60. Најдановић), Илијић, Петровић (од 73. Станковић).

РУДАР 2016: А. Ристић, Ђокић, Нешић, Алексић, Јевремовић, Ивановић, Ђокић, Поповић (од 58.Николић), Лазић, Гојковић (од 83. Костић), Стојановић.

Фотографије: из архиве