Naši ostali praznih šaka

Oba naša zonaša u minulom, 25. kolu Zone Centar ostali su bez bodova.

OFK Napredak 1929 je u Balajincu igrao protiv Zemljoradnika i pretrpeo poraz od 3:0. To je drugi vezani poraz Aleksinčana.

OFK Napredak 1929 (foto iz arhive).

Žitkovačka Morava igrala je u Gornjem Matejevcu protiv Jedinstva. U kvalitetnoj, borbenoj i tvrdoj utakmici koja je obilovala brojnim šansama na obe strane, Matejevčani su slavili sa 3:1 (2:1).

FK Morava Žitkovac

Izabranici trenera Predraga Đorđevića zaslužili su komplimente za odličnu igru, pogotovo u drugom poluvremenu, dva puta su pogodili prečku, nekoliko udaraca zavšilo je pored stative ili tik iznad prečke, međutim ovoga puta sreća nije bila na njihovoj strani. Gol za Žitkovčane postigao je Marjanović u 35. minutu.

Ražanj: Bukovik – OFK Brzi Brod 1:2,
Jelašnica: Rudar – Malošište 0:2, i
Orljane: Orljane – OFK Niš 3:0

Utakmica u Pukovcu između Pukovca i Naisusa iz Rožine nije odigrana, a u ovom kolu slobodan je bio Delijski vis.

Na čelu tabele sa 50 bodova je OFK Brzi Brod. Sa 48 bodova i utakmicom manje na deobi drugog mesta su Jedinstvo (GM) i Pukovac. Kada je reč o plasmanu naših klubova Morava je i dalje šesta sa 35 bodova, a OFK Napredak zauzima osmo mesto sa 25 bodova.