НАПРЕТКУ ПРИПАО ТРИЛЕР, ПОБЕДА НАКОН ДВА ПРОДУЖЕТКА

Кошаркашки клуб Напредак ЈКП остварио је четврту првенствену победу против екипе Пирота 101:98 (32:25, 13:18, 20:25, 13:13, 10:10, 8:5). Победник дербија одлучен је након 50 минута борбе на терену у Алексинцу. Најбољи у Напретку био је Славиша Богавац са 20 постигнутих поена уз 12 скокова. Наредна утакмица поново у Алексинцу.

Сам почетак дуела, а испоставиће се и цело прво полувреме, обележили су високи проценти шута из игре обеју екипа. Д. Раичевић, Ђорђевић Маринковић и Богавац погодили су шутеве за три поена и вођство алексиначког тима након нешто више од два минута игре – 9:4.

Напредак је у 7. минуту имао највећих +9 (23:14), али се гостујући кошаркаши нису предавали.  Најефикаснији појединац у Пироту, Лазар рашић, погађа тројку након што је фаулиран. Судије су признале поене и притом показале да исти играч изведе још два слободна бацања. Гости су то умели да искористе и у наредним минутима стигну до поравнања – 25:25.

Уследила је нова серија алексиначких кошаркаша, па је након 10 минута утакмице Напредак дошао до нових +7 – 32:25.

У наставку је виђена нешто боља игра Пирота, који је све време успешно одолевао налетима домаћина и успео да задржи резултатски прикључак. Након 32 поена у првој деоници, Напредак је у другој убацио свега 13 поена. 45:43 за Напредак.

У трећем периоду дошло је до смењивања у вођству, где ни у једном тренутку нико није успео да начини озбиљнију предност. На крају ове деонице резултат је поравнат – 70:70.

Када је у 36. минуту Н. Раичевић погодио ван линије 6,75, Напредак је повео 83:77 и деловало је да наш тим може да мирније приведе утакмицу крају. Како је то било током читавих 50 минута, ни сада се Пирот није предавао, серијом 6:0 успео је да изједначи и ову сјајну утакмицу одведе у продужетак.

Никоме у алексиначкој Спортској хали није било свеједно када је, након погођене тројке за Пирот, Лазар Рашић ишао на линију за пенале, због фаула Вукадина Петровића. И све то на 17 секунди до краја продужетка. Рашић је промашио слободно бацање, а на супротном делу терена капитен Раичевић ја фаулиран пришуту за три и погодио сва три слободна бацања. Ишло се у још један продужетак.

Напредак је у одлучујућем периоду игре предводио Славиша Богавац. Најсикуснији играч у алексиначком тиму постигао је 6 од 8 поена Напретка у овом периоду. Јован Ђорђевић Маринковић додао је поене са пенала, а Лазар Рашић није успео да погоди тројку са готово пола терена.