Napretkov poraz nakon dramatične završnice

Aleksinački Napredak JKP poražen je na svom parketu od Mladosti iz Zemuna 79:84 (23:25, 26:19, 19:20, 11:20). Meč u Aleksincu obeležili su rezultatski preokreti, veliki broj ofanzivnih skokova i promašenih penala obeju ekipa, kao i niz kontroverznih sudijskih odluka. Najefikasniji u domaćem timu bio je Dimitrije Raičević sa 16 poena, dok su najbolji indeksni učinak imali Luka Milojević i Lazar Stanković (po 16). Najviše poena kod Zemunaca ubacio je Deril Taker (19).

Gosti su bolje otvorili utakmicu. Napretkovim igračima bilo je teško da se adaptiraju na presing ekipe Mladosti, što je dovelo do loše realizacije u napadu i nekih izgubljenih lopti. Vremenom je aleksinački tim uspeo da stabilizuje svoje redove i preokrene rezultat nakon pet minuta igre – 15:11.

Mladost je uspela da do kraja prvog perioda vrati vođstvo na svoju stranu – 23:25.

Nakon 14 minuta igre, Zemunci su serijom 10:0 napravili prvu dvocifrenu prednost na meču – 26:36. ubrzo je usledio odgovor Napretka, koji je sa velikih 14:0 jako brzo načinio novi preokret i na poluvremenu imao +5 – 49:44.

Sredinom treće četvrtine, izabranici Nebojše Raičevića dostigli su najveću prednost – 61:53. Nakon 30 minuta igre, gosti su uspeli da prepolovoe zaostatak, pa se u odlučujućih 10 minuta ušlo rezutlatom 68:64 u korist aleksinačkog kluba.

U poslednjoj deonici došlo je do potpunog sunovrata domaće ekipe, koja u napdu često nije uspevala da pronađe valjano rešenje, pa su se šutevi ka košu često upućivali van linije 6,75. igrači Mladosti su se bolje snašli u odlučujućim momentima i priveli meč na svoju stranu.

Susret u Aleksincu obeležio je i niz kontroverznih sudijskih odluka, pre svega na štetu ekipe Napretka. Novi napad za Mladost, nakon isteklog prethodnog (lopta nakon promašaja nije dirala obruč) loše vođenje lopte od strane plejmejkera gostiju Džastina Bibinsa i tehnička greška Napretkovom prvotimcu Vojkanu Milinčiću, samo su neke od diskutabilnih odluka sudijske trojke na ovom meču.

Napredak nakon sedam odigranih utakmica ima bilans od 4 pobede i tri poraza, dok ekipa Mladosti beleži 3 pobede i tri poraza.

U narednom kolu, aleksinački košarkaši putuju u Čačak, gde će snage odmeriti sa liderom prvenstva, ekipom Borca.