Napretkov podvig: Aleksinčani slavili u Pančevu!

Napredak JKP pobedio je ekipu Tamiša u uzbudljivoj završnici 86:88 (23:20, 20:19, 23:18, 20:31). Gosti iz Aleksinca su bili u zaostatku tokom najvećeg dela susreta u Pančevu, da bi u poslednjim minutima meča došli do velike senzacije.

Bio je ovo samo jedan od mnogih uzbudljivih mečeva koje je Napredak odigrao ove sezone, ali je (za razliku od većine prethodnih) utakmica u Pančevu pripala Aleksinčanima.

Tamiš je tokom najvećeg dela utakmice bio u prednosti, koja je svoj vrhunac dostigla u 33. minutu, kada je trojkom Pavićevića bilo 75:63. Usledio je retko viđeni uspon u borbi gostiju koji su do poslednjeg zvuka sirene načinili seriju 11:25!

Bilo je 4 i po minuta do kraja, kada je Tamiš vodio 81:74. Karalić je režirao sopstvenu seriju od 7 uzastopnih poena za nešto više od jednog minuta igre i doneo svom timu izjednačenje – 81:81. Za preostalih 7 poena pobrinuli su se Simeunović i Duvnjak i doneli svom timu značajnu pobedu.

Pobedničku ekipu predvodio je sjajni Đorđe Simeunović, koji je ubacio 38 poena, uz 12 skokova i 7 asistencija (indeks 56). Dvocifreni bili su Duvnjak 14 (5as.) i Karalić 11 poena.

Trener Raičević bio je lišen značajnijeg učinka Deandrea Diksona, koji je zbog često dosuđivanih prekršaja u igri proveo tek nešto više od 14 minuta. Za to vreme upisao je 4 poena i 3 skoka.

Napredak je pobedom protiv favorizovanog domaćina ostvario bitnu pobedu u borbi za opstanak u KLS društvu. Vredna pomena je i činjenica da je Tamiš večeras izgubio prvu utakmicu u sezoni na svom parketu.

U narednom kolu, Napredak očekuje još jedan ”meč sezone” kada će u Aleksinac doći ekipa Sloge iz Kraljeva.