Напретков подвиг: Алексинчани славили у Панчеву!

Напредак ЈКП победио је екипу Тамиша у узбудљивој завршници 86:88 (23:20, 20:19, 23:18, 20:31). Гости из Алексинца су били у заостатку током највећег дела сусрета у Панчеву, да би у последњим минутима меча дошли до велике сензације.

Био је ово само један од многих узбудљивих мечева које је Напредак одиграо ове сезоне, али је (за разлику од већине претходних) утакмица у Панчеву припала Алексинчанима.

Тамиш је током највећег дела утакмице био у предности, која је свој врхунац достигла у 33. минуту, када је тројком Павићевића било 75:63. Уследио је ретко виђени успон у борби гостију који су до последњег звука сирене начинили серију 11:25!

Било је 4 и по минута до краја, када је Тамиш водио 81:74. Каралић је режирао сопствену серију од 7 узастопних поена за нешто више од једног минута игре и донео свом тиму изједначење – 81:81. За преосталих 7 поена побринули су се Симеуновић и Дувњак и донели свом тиму значајну победу.

Победничку екипу предводио је сјајни Ђорђе Симеуновић, који је убацио 38 поена, уз 12 скокова и 7 асистенција (индекс 56). Двоцифрени били су Дувњак 14 (5ас.) и Каралић 11 поена.

Тренер Раичевић био је лишен значајнијег учинка Деандреа Диксона, који је због често досуђиваних прекршаја у игри провео тек нешто више од 14 минута. За то време уписао је 4 поена и 3 скока.

Напредак је победом против фаворизованог домаћина остварио битну победу у борби за опстанак у КЛС друштву. Вредна помена је и чињеница да је Тамиш вечерас изгубио прву утакмицу у сезони на свом паркету.

У наредном колу, Напредак очекује још један ”меч сезоне” када ће у Алексинац доћи екипа Слоге из Краљева.