Napretkov niz se nastavlja: Pala i Plana

Košarkaški klub Napredak JKP deklasirao je na gostovanju ekipu Plane 77:97 (17:23, 22:21, 9:22, 29:31). Pitanje pobednika praktično je bilo rešeno u trećem periodu, koji je aleksinački tim dobio sa +13. Napredak je do 5. uzastopne pobede predvodio Jovan Đorđević Marinković (23 poena), dok je najbolji po ukupnom indeksu bio Slaviša Bogavac (25 indeks).

Košarkaši aleksinačke ekipe nastavili su pobednički niz na najbolji mogući način. Plana, koju sa klupe predvodi Predrag Jaćimović, bila je konkurentna samo u prvom poluvremenu. Kada su u trećoj deonici gosti iz Aleksinca zaigrali znatno agresivnije u odbrani, protivnik je ostao na jednocifrenom broju poena u tom periodu.

Dvocifren učinak u redovima Napretka imali su Jovan Đorđević Marinković 23 poena (5sk), kapiten Nikola Raičević 19 poena (7as, 4sk), Dimitrije Raičević 13 poena (7as), Slaviša Bogavac 10 poena (13sk, 3as), Nikola Antonijević 10 poena (7sk). Odličan doprinos sa klupe dao je i Vukadin Petrović, koji je za nešto manje od 20 minuta na parketu postigao 13 poena.

Trener Napretka, Nebojša Raičević, pružio je priliku svim igračima da upišu svoje minute na ovom susretu.

Naš tim sada ima učinak od 8 pobeda i tri poraza, pa će svakako ostati pri vrhu tabele i nakon 11. kola. U sledećem kolu, Napredak će odigrati svoj poslednji meč na domaćem terenu u ovoj godini, a protivnik će mu biti ekipa Vrbasa, koja je do sada ostvarila 5 pobeda u prvenstvu.