Напретков низ се наставља: Пала и Плана

Кошаркашки клуб Напредак ЈКП декласирао је на гостовању екипу Плане 77:97 (17:23, 22:21, 9:22, 29:31). Питање победника практично је било решено у трећем периоду, који је алексиначки тим добио са +13. Напредак је до 5. узастопне победе предводио Јован Ђорђевић Маринковић (23 поена), док је најбољи по укупном индексу био Славиша Богавац (25 индекс).

Кошаркаши алексиначке екипе наставили су победнички низ на најбољи могући начин. Плана, коју са клупе предводи Предраг Јаћимовић, била је конкурентна само у првом полувремену. Када су у трећој деоници гости из Алексинца заиграли знатно агресивније у одбрани, противник је остао на једноцифреном броју поена у том периоду.

Двоцифрен учинак у редовима Напретка имали су Јован Ђорђевић Маринковић 23 поена (5ск), капитен Никола Раичевић 19 поена (7ас, 4ск), Димитрије Раичевић 13 поена (7ас), Славиша Богавац 10 поена (13ск, 3ас), Никола Антонијевић 10 поена (7ск). Одличан допринос са клупе дао је и Вукадин Петровић, који је за нешто мање од 20 минута на паркету постигао 13 поена.

Тренер Напретка, Небојша Раичевић, пружио је прилику свим играчима да упишу своје минуте на овом сусрету.

Наш тим сада има учинак од 8 победа и три пораза, па ће свакако остати при врху табеле и након 11. кола. У следећем колу, Напредак ће одиграти свој последњи меч на домаћем терену у овој години, а противник ће му бити екипа Врбаса, која је до сада остварила 5 победа у првенству.