Напредак убедљив против Плане

Кошаркаши Напретка Босфорус демолирали су екипу Плане на свом терену 100:76 (18:12, 27:17, 30:27, 25:20). Осим неколико уводних минута, када су се тимови смењивали у вођству, остатак меча је алексиначки тим успешно исконтролисао и на крају заслужено славио на свом терену. Напредак је до треће победе у сезони предводио капитен Драгољуб Шикман, који је постигао 21 поен, уз 11 ухваћених лопти.

Алексиначка екипа је, након неколико почетних минута, преузела вођство и одржавала га без већих проблема до самог краја сусрета. Након првих 10 минута, резултат је био 18:12 у корист домаћег тима.

Други период био је можда и одлучујући, када је реч о победнику. Погађали су редом – Ђурђевић везао две тројке, затим новајлија Стевановић кош уз фаул, а у више наврата поентирао је Шикман, што је на полувремену донело великих 45:29 у корист Алексинчана.

Трећа деоница донела је знатно ефикаснију игру гостију, али им наши кошаркаши нису остали дужни. У овом периоду, Напредак је постигао 30 поена, те је изостала свака нада да би гости из Велике Плане утакмицу могли да уведу у неизвестан ток.

Последњу четвртину домаћи кошаркаши рутински су привели крају, а Урош Стевановић положио је лопту у кош за коначних 100:76.

Била је ово трећа победа Напретка у досадашњих 7 одиграних кола. Наредну утакмицу, Напредак Босфорус играће против Клика у Ариљу. Клик има једну победу више у односу на тим из Алексинца.

Напредак Босфорус: Шикман 21 (11ск, 4ас), Зорнић 12, Јанчић 18 (4ск), Ђурђевић 8 (5ас), Видић, Станисављевић 3 (5ас, 4укр),  Митић, Стевановић Урош 2, Стевановић Марко 20 (7ск), Богавац 14 (3ск), Маринковић 2, Стојковић.