Napredak prokockao pobedu u Beogradu

Aleksinački Napredak JKP doživeo je poraz na gostovanju Dinamiku 94:90 (17:18, 24:26, 14:17, 22:16, 17:13). Tim iz Aleksinca vodio je tokom čitavog meča, da bi u poslednjem minutu ispustio čak +8 i dozvolio da Dinamik izbori produžetak.

Aleksinčani su dobro otvorili susret na Dorćolu i dobili prve tri četvrtine. Iako je sve vreme bila u zaostatku, domaća ekipa napravila je podvig kakav se retko viđa u sportu.

Slovenački reprezentativac Gregor Glas postigao je tri poena, a zatim ukrao loptu kapitenu Raičeviću i u kontri ubacio novu trojku. U međuvremenu su se nizale greške gostiju. Slaviša Bogavac načionio je faul u napadu, a na drugoj strani, iz ofanzivnog skoka, izjednačenje doneo Marko Čakarević.

Produžetak bolje otvaraju igrači Dinamika, koji su stekli osetniju prednost. Aleksinački tim zapretio je u nekoliko navrata, ali su Dorćolci ipak slavili na kraju.

Najbolji pojedinac kod Aleksinčana bio je Đorđe Simeunović. Krilo Napretka ubacilo je 30 poena uz 14 skokova i tri asistencije. Nikola Raičević postigao je 14, Dimitrije Raičević 11 (6as), a Lazar Stanković 10 poena (6sk).

Kod pobednika istakli su se Gregor Glas (21 poen, 5 skokova) i Akaj Mert (17 poena, 19 asisstencija).

Bio je ovo peti poraz Napretka u aktuelnoj sezoni, pa je tim Nebojše Raičevića ostao na tri zabeleže pobede. Dinamik sada ima skor od 5 pobeda i tri poraza.

Napredak JKP: Šikman, Ćirković 5, Raičević N. 14, Simeunović 30 (14sk, 3as), Petrović, Raičević D. 11 (6as), Saičić 4, Bogavac 5 (4sk), Stanković 10 (6sk), Veljković 8 (7sk), Mitrović, Karalić 3 (5sk).