Напредак прокоцкао победу у Београду

Алексиначки Напредак ЈКП доживео је пораз на гостовању Динамику 94:90 (17:18, 24:26, 14:17, 22:16, 17:13). Тим из Алексинца водио је током читавог меча, да би у последњем минуту испустио чак +8 и дозволио да Динамик избори продужетак.

Алексинчани су добро отворили сусрет на Дорћолу и добили прве три четвртине. Иако је све време била у заостатку, домаћа екипа направила је подвиг какав се ретко виђа у спорту.

Словеначки репрезентативац Грегор Глас постигао је три поена, а затим украо лопту капитену Раичевићу и у контри убацио нову тројку. У међувремену су се низале грешке гостију. Славиша Богавац начионио је фаул у нападу, а на другој страни, из офанзивног скока, изједначење донео Марко Чакаревић.

Продужетак боље отварају играчи Динамика, који су стекли осетнију предност. Алексиначки тим запретио је у неколико наврата, али су Дорћолци ипак славили на крају.

Најбољи појединац код Алексинчана био је Ђорђе Симеуновић. Крило Напретка убацило је 30 поена уз 14 скокова и три асистенције. Никола Раичевић постигао је 14, Димитрије Раичевић 11 (6ас), а Лазар Станковић 10 поена (6ск).

Код победника истакли су се Грегор Глас (21 поен, 5 скокова) и Акај Мерт (17 поена, 19 асисстенција).

Био је ово пети пораз Напретка у актуелној сезони, па је тим Небојше Раичевића остао на три забележе победе. Динамик сада има скор од 5 победа и три пораза.

Напредак ЈКП: Шикман, Ћирковић 5, Раичевић Н. 14, Симеуновић 30 (14ск, 3ас), Петровић, Раичевић Д. 11 (6ас), Саичић 4, Богавац 5 (4ск), Станковић 10 (6ск), Вељковић 8 (7ск), Митровић, Каралић 3 (5ск).