Napredak poražen u meču punom kontroverzi

Aleksinački Napredak Metalka Majur doživeo je poraz na svom terenu u izuzetno dramatičnom meču. Posle 45 minuta igre, slavila je ekipa Hercegovca iz Gajdobre rezultatom 95:97 (29:10, 23:18, 16:21, 18:27).

Aleksinčani su znatno bolje ušli u meč. Dobra igra u odbrani kao i raznovrstan napada, doneli su ozbiljnu prednost domaćinu nakon 20 minuta igre – 52:38.

Kako je vreme odmicalo, tako su se menjale stvari na terenu. Najpre je isključen Luka Šebrek, jedan od najvažnijih košarkaša Napretka. Domaći tim odolevao je do pred sam kraj meča. Gosti su postepeno smanjivali i na kraju u potpunosti sustigli zaostatak.

Bilo je 9 sekundi do kraja i rezultat 86:84 u korist Napretka. Hercegovac je krenuo u napad ali sudije nisu primetile da vreme na semaforu nije počelo da teče. Gosti iz Gajdobre postižu poene i tek tada je uočen propust. Sudijska trojka je ”paušalno” procenila koliko je vremena prošlo. Priznali su poene gostima i odredili 4 sekunde za napad Napretka. Kapiten Raičević sa više od polovine terena nije uspeo da poentira i donese svom timu pobedu.

Na kraju je ekipa Hercegovca bila ta koja je imala razlog za slavlje, upisavši osmu prvenstvenu pobedu, koja ih je ostavila usamljenu na vrhu tabele A grupe Druge muške lige Srbije.

Najzapaženiji u timu Napretka bili su Matović (22 poena, 9 skokova, indeks 34) i Raičević (28 poena, 7 asistemncija, indeks 26). Na drugoj strani, najefikasniji bio je Janjić sa 31 poenom.

Košarkaši Napretka ostali su na učinku od 3 pobede i 7 poraza, a u narednom kolu gostovaće u Surdulici, drugoplasiranom timu Radnika.