Напредак поражен у мечу пуном контроверзи

Алексиначки Напредак Металка Мајур доживео је пораз на свом терену у изузетно драматичном мечу. После 45 минута игре, славила је екипа Херцеговца из Гајдобре резултатом 95:97 (29:10, 23:18, 16:21, 18:27).

Алексинчани су знатно боље ушли у меч. Добра игра у одбрани као и разноврстан напада, донели су озбиљну предност домаћину након 20 минута игре – 52:38.

Како је време одмицало, тако су се мењале ствари на терену. Најпре је искључен Лука Шебрек, један од најважнијих кошаркаша Напретка. Домаћи тим одолевао је до пред сам крај меча. Гости су постепено смањивали и на крају у потпуности сустигли заостатак.

Било је 9 секунди до краја и резултат 86:84 у корист Напретка. Херцеговац је кренуо у напад али судије нису приметиле да време на семафору није почело да тече. Гости из Гајдобре постижу поене и тек тада је уочен пропуст. Судијска тројка је ”паушално” проценила колико је времена прошло. Признали су поене гостима и одредили 4 секунде за напад Напретка. Капитен Раичевић са више од половине терена није успео да поентира и донесе свом тиму победу.

На крају је екипа Херцеговца била та која је имала разлог за славље, уписавши осму првенствену победу, која их је оставила усамљену на врху табеле А групе Друге мушке лиге Србије.

Најзапаженији у тиму Напретка били су Матовић (22 поена, 9 скокова, индекс 34) и Раичевић (28 поена, 7 асистемнција, индекс 26). На другој страни, најефикаснији био је Јањић са 31 поеном.

Кошаркаши Напретка остали су на учинку од 3 победе и 7 пораза, а у наредном колу гостоваће у Сурдулици, другопласираном тиму Радника.