Napredak poražen od Klika

Ekipa Napretka Metalka Majur poražena je na svom terenu. Bolji tim nakon 40 minuta igre bio je Klik iz Arilja, koji je slavio rezultatom 77:84 (13:27, 22:12, 24:18, 18:27). Aleksinčani su loše otvorili meč, potom okrenuli rezultat u svoju korist, da bi potpuno posustali u završnici utakmice.

Najefikasniji u Napretku bio je Saša Vuksanović sa 23 poena i 7 skokova, dok je gostujući sastav predvodio Ratko Arsović sa 15 poena i 7 uhvaćenih lopti.

Domaći tim loše je ušao u meč. Nakon nešto više od 11 minuta igre, na semaforu je bilo velikih 13:30 u korist Klika. Usledio je period bolje igre Napretka, koji je pri ulasku u poslednju četvrtinu imao minimalnu prednost – 59:57.

Nažalost, igra Aleksinčanau odlučujućem periodu nije bila na nivou kakav se očekivao i gosti iz Arilja odnose vrednu pobedu – 77:84.

Bila je ovo Napretkova poslednja utakmica u 2021. godini. Sledi jednomesečna pauza, a potom će svoj naredni meč ponovo igrati u Aleksincu, kada će im u goste doći čačanski Železničar.