Napredak ispustio pobedu u Vrbasu; Ipak, na redu je slavlje

Aleksinački košarkaši nisu uspeli da ostvare pobedu na gostovanju u Vrbasu. Napredak JKP poražen je u neizvesnoj završnici sa 71:69 (19:18, 14:17, 19:24, 19:10). Gosti iz Aleksinca bili su u jako dobroj situaciji tokom meča, a posebno na ulasku u poslednju deonicu. Ipak, domaći tim uspeo je da, u poslednjih 10 minuta, napravi preokret i ostvari pobedu. Najefikasniji u Napretku bio je kapiten Raičević sa 19 poena. Očekuje nas poslednje kolo Druge muške lige Srbije, kada će izabranici Nebojše Raičevića proslaviti plasman u Košarkašku ligu Srbije.

Prelomni momenat na utakmici desio se u poslednjoj četvrtini. Iako je Napredak na startu perioda imao +7 (59:52), aleksinački košarkaši postigli su svega dva poena za punih 8 minuta. Ogroman prazan hod u igri gostiju umeli su da kazne košarkaši Vrbasa, koji još uvek gaje nade u opstanak u društvu drugoligaša.

Vrbas – Napredak 71:69 (19:18, 14:17, 19:24, 19:10).

Napredak JKP: Milinčić 14 (5sk), Mitrović, N. Raičević 19 (8sk, 3as), Stevanović, Petrović 2, Mijajlović, D. Raičević 15, Ilić 8 (10sk), Prokić 2, Antonijević 2, Jeremić, Bogavac 7 (9sk).

Ekipa Napretka će u poslednjoj utakmici, koju će odigrati kao drugoligaš, ugostiti Radnički iz Kragujevca. Biće ovo lepa prilika da sjajna aleksinačka publika i njihovi ljubimci zajedno proslave plasman u elitno košarkaško takmičenje.

Utakmica između Napretka i Radničkog igra se u Hali sportova u Aleksincu, u petak, sa početkom u 18 časova.