Напредак испустио победу у Врбасу; Ипак, на реду је славље

Алексиначки кошаркаши нису успели да остваре победу на гостовању у Врбасу. Напредак ЈКП поражен је у неизвесној завршници са 71:69 (19:18, 14:17, 19:24, 19:10). Гости из Алексинца били су у јако доброј ситуацији током меча, а посебно на уласку у последњу деоницу. Ипак, домаћи тим успео је да, у последњих 10 минута, направи преокрет и оствари победу. Најефикаснији у Напретку био је капитен Раичевић са 19 поена. Очекује нас последње коло Друге мушке лиге Србије, када ће изабраници Небојше Раичевића прославити пласман у Кошаркашку лигу Србије.

Преломни моменат на утакмици десио се у последњој четвртини. Иако је Напредак на старту периода имао +7 (59:52), алексиначки кошаркаши постигли су свега два поена за пуних 8 минута. Огроман празан ход у игри гостију умели су да казне кошаркаши Врбаса, који још увек гаје наде у опстанак у друштву друголигаша.

Врбас – Напредак 71:69 (19:18, 14:17, 19:24, 19:10).

Напредак ЈКП: Милинчић 14 (5ск), Митровић, Н. Раичевић 19 (8ск, 3ас), Стевановић, Петровић 2, Мијајловић, Д. Раичевић 15, Илић 8 (10ск), Прокић 2, Антонијевић 2, Јеремић, Богавац 7 (9ск).

Екипа Напретка ће у последњој утакмици, коју ће одиграти као друголигаш, угостити Раднички из Крагујевца. Биће ово лепа прилика да сјајна алексиначка публика и њихови љубимци заједно прославе пласман у елитно кошаркашко такмичење.

Утакмица између Напретка и Радничког игра се у Хали спортова у Алексинцу, у петак, са почетком у 18 часова.