NAPREDAK DEKLASIRAO NOVOSAĐANE

Aleksinački Napredak Metalka Majur ostvario je ubedljivu pobedu minule subote. U 7. kolu košarkaške Druge lige Srbije, Napredak je na svom terenu slavio protiv Stara iz Novog Sada sa 89:56 (25:7, 23:18, 21:21, 20:10). Najefikasniji u domaćem timu bio je Luka Šebrek sa 18 poena i 5 skokova.

Gotovo svaki minut utakmice u Aleksincu pripao je domaćinu. Napredak je prvu četvrtinu dobio sa čak 25:7 i već tada nagovestio krajnji ishod ovog susreta.

Aleksinački tim dominirao je u svim statističkim parametrima i tako odneo veoma važnu pobedu, prekinuvši niz od 4 uzastopna poraza. Pored Šebreka, dvocifreni učinak ostvarili su: Matović 16 (8 sk.), Vuksanović 12 (9sk.), Vasić 11 (9 sk.) i Raičević 10 (8 as., 5 sk.). Najbolji kod protivnika bio je Đorđević sa 13 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Jedina loša stvar po Napredak na ovom meču desila se u prvom poluvremenu. Prilikom jednog od kontranapada domaćeg tima, povredu je doživeo Đorđe Đokić. Ozbiljnost njegove povrede kao i koliko će odsustvovati sa terena, biće poznato narednih dana.

Bila je ovo druga Napretkova pobeda u dosadašnjem toku sezone. I ove subote, tim Slaviše Bogavca igraće na svom terenu, kada će ugostiti ekipu Borca iz Zemuna. Zemunci se nalaze na trećoj poziciji na tabeli, sa učinkom od 4 pobede i tri poraza.