Напредак бројао до десет, Милуновић четири у мету

Две победе и два пораза – то је биланс клубова са подручја алексиначке општине у седмом колу Окружне лиге Нишавског округа. По три бода укњижили су ОФК Напредак 1929 и Моравица, док су Морава и Полет из Радевца остали без плена.

Колико су изабраници тренера Далибора Петровића били надмоћнији у суботњем дуелу на Градском стадиону у Алексинцу најбоље илуструје крајњи резултат: ОФК Напредак 1929 – Арбанасце 10:1!
У првом делу утакмице Алексинчани су постигли пет, а у другом још толико. По игри, али и по броју голова опет се издвојио маестрални Ненад Милуновић који је четири пута погодио противничку мрежу, Тасић је постигао три поготка, а Ђошев, Душанић и Гогић по један. Ово је шеста победа Алексинчана у актуелном првенству.

После прошлонедељног дебакла против Рожине, када су поражени са 7:0, фудбалери Мораве, опет некомплетни, претрпели су још један пораз. Овога пута на свом стадиону у Житковцу изгубили су од Мекиша резултатом 3:12. Гости су до 19. минута имали предност од 0:3, Морава је потом за два минута постигла два гола и имала идеалну прилику за изједначење. До полувремена гости су постигли још два гола, а у наставку још седам…

На гостовању у Малошишту, Полет из Радевца је положила оружје пред екипом Малошишта која је славила убедљивим резултатом – 5:1.

Фудбалери Моравице из Суботинца пријатно су изненадили своје поклонике, пошто су Азбресници са 2:5 савладали Слогу из Јовановца. Двоструки стрелац за Суботинчане је Булатовић, док су по један гол постигли Велев, Вељковић и Цветковић.
Остали резултати:
Тасковићи: Тасковићи – Наисус (Рожина) 0:3,
Доња Расовача: Југовићи (Југ Богдановац) – Раднички (Кочане) 2:3,
Кнежица:Кнежица – Буковик (Ражањ) 4:0, и
Орљане: Орљане – Рад (Мерошина) 5:2.
На првом месту на табели и даље је ОФК Напредак, сада са 19 бодова, колико има и Малошиште на другој позицији. Полет из Радевца је шести са 11 бодова, Морава је осма са девет бодова, док Моравица заузима девето место са бодом мање.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – АРБАНАСЦЕ 10:1 (5:1)
Градски стадион, Алексинац. Судија: Никола Стојановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Ђошев у 6, 2:0 Милуновић у 12, 3:0 Душанић у 16, 4:0 Милуновић у 25, 5:0 Тасић у 34, 5:1 Ђорђевић у 41, 6:1 Тасић у 53, 7:1 Милуновић у 64, 8:1 Гогић у 73, 9:1 Милуновић у 75, 10:1 Тасић у 81. минуту.
ОФК НАПРЕДАК 1929: Николић, Д. Цандер (од 58. Гогић), Ђошев (Недељковић), Душанић, Тасић, Милуновић (од 82. И. Ловренчић), Јовановић, Матејев, Н. Цандер, Смиљковић (од 61. Паприца), М. Цандер.
АРБАНАСЦЕ: Станковић, Михајловић, Стојиљковић, Станковић, Миликић, Костић, Ђорђевић, Илић (од 23. Стефановић), Раденковић, Попчевић, Маринковић.

МОРАВА – МЕКИШ 3:12(2:5)
Стадион Мораве, Житковац. Судија: Владица Миладиновић. Стрелци: 0:1 Стаменковић у 7, 0:2 Стаменковић у 8, 0:3 Миленковић у 19, 1:3 Ивановић у 24, 2:3 Ивановић у 25, 2:4 Стаменковић у 36, 2:5 Јовић у 42, 2:6 В. Ђорђевић у 51, 2:7 Миленковић у 53, 2:8 Стаменковић у 55, 2:9 В. Ђорђевић у 58, 3:9 Димитријевић у 63, 3:10 А. Ђорђевић у 80, 3:11 А. Ђорђевић у 83, 3:12 А. Ђорђевић у 88. минуту. Жути картони: Симић, Ивановић, С. Јанковић (Морава), Стаменковић, Крстић (Мекиш).
МОРАВА: Вујановић, Стевић, Димитријевић, Ивановић (од 61. Костић), Петровић, Николић, Симић, Јовановић, Новковић, А. Ристић (од 77. Банковић), С. Јанковић.
МЕКИШ: Ђ. Јовановић, Л. Јовановић, Благојевић (од 56. Гроздановић), Симић, А. Ђорђевић, Миленковћ, В. Стаменковић (од 29. Јовић), Станковић (од 61. Павловић), Крстић (од 56. Којић), М. Стаменковић (од 61. Додић), В. Ђорђевић.

МАЛОШИШТЕ – ПОЛЕТ (Р)5:1 (3:0)
Игралиште Свети Илија, Малошиште. Судија: Вељко Савић. Стрелци: 1:0 К. Јовановић у 3, 2:0 Л. Јовановић у 25, 3:0 Ђорђевић у 45, 4:0 Младеновић у 58, 4:1 Радојковић (из пенала) у 60, 5:1 Цветковић у 83. минуту. Жути картони: Н. Стојановић (Малошиште, А. Стојановић (Полет))
МАЛОШИШТЕ: П. Јовановић, Анђелковић (од 72. Богдановић), Караџић, Стојановић, Мицић (од 46. Виденовић), Живковић (од 79. Живадиновић), Младеновић (од 72. Цветковић), Ђорђевић, Л. Јовановић (од 72. Станимировић), К. Јовановић, Арсенијевић.
ПОЛЕТ (Р): М. Михајловић, Милошевић, Р. Јанковић, Н. Михајловић (од 86. Ружић), Радојковић, Н. Бабић, Ђукић, М. Илић (од 81. Николић), Спасић (од 46. Ишпановић), Стојановић (од 86. Тодоровић), Динчић (од 74. И. Илић).

СЛОГА (Ј) – МОРАВИЦА 2:5 (1:2)
Игралиште Борца, Азбресница. Судија: Марко Станојевић. Стрелци: 1:0 Столић у 10, 1:1 Велев у 25, 1:2 Булатовић у 35,1:3 Вељковић у 55, 1:4 Цветковић у 67, 1:5 Булатовић у 76, 2:5 Миленковић у 80. минуту. Жути картони: Милојевић, Михајловић, Јовановић (Слога), Стојановић, Нур, Андрија Стевановић (Моравица).
СЛОГА (Ј): Младеновић, Јовановић, Михајловић, Стојановић, Пешић, Банковић, Столић (од 69. Николић), Стојановић, Милојевић, Миленковић, Станковић.
МОРАВИЦА: Благојевић, Стојановски (од 46. Андрија Стевановић), Стојановић, Нур (од 57. Нешић), Александар Стевановић, Вукић, Вељковић, Ђорђевић (од 67. Симоновић), Булатовић, Цветковић (од 77. Танасковић), Велев.

Фотографије: Милан Јовановић, Михајло Илић, Оливер Стефановић, Гага Голубовић