Minimalac Napretka protiv Morave (FOTO)

U Zoni Centar proteklog vikenda odigrani su mečevi sedmog kola.

U komšijskom derbiju OFK Napretka i žitkovačke Morave, odigranom u subotu na Gradskom stadionu u Aleksincu, slavili su Aleksinčani. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a na početku drugog dela, u 50. minutu, posrećilo se Milanu Tasiću koji sa desetak metara savladao golmana Morave Dušana Stojiljkovića.

OFK Napredak 1929

U samom finišu utakmice, gosti su žestoko atakovali na gol Bogdana Čudića. Međutim, ovaj mladi i talentovani golman nije dozvolio nikakvo iznenađenje; u tri navrata sačuvao je svoju mrežu i s punim pravom poneo epitet junaka utakmice.

FK Morava

Naš treći zonaš, Moravica iz Subotinca, poražena je na gostovnju u Gornjem Matejevcu od Jedinstva sa 5:3.

Evo i ostalih rezultata:

Balajinac: Zemljoradnik – OFK Brzi Brod 1:6,
Niš: Delijski vis – Pukovac 0:0,
Jelašnica: Rudar – Vrtište 10:0,
Ražanj: Bukovik- Naisus (Rožina) 3:1,
Orljane: Orljane – Malošište 1:3, i
Niš: OFK Niš – Naša krila (Belotinac) 2:1.

Posle sedam odigranih kola, na čelu tabele su OFK Brzi Brod i Pukovac sa po 17 bodova, Napredak je na osmom mestu sa 12 bodova, Morava ima dva boda manje i zauzima devetu poziciju, dok je Moravica na 14. mestu sa dva boda.

OFK NAPREDAK – MORAVA 1:0 (0:0)

Gradski stadion u Aleksincu. Sudija: Petar Stanković (Niš). Strelac: 1:0 Tasić u50. minutu. Crveni karton: M. Cander (Napredak) u 89. minutu.

OFK NAPREDAK: Čudić, L. Janković (M. Cander), N. Cander, Živić, R. Janković, Popović, Stojković (Zemljak), Tasić (Đošev), Zeka, Matejev, Lazić.

MORAVA: Dušan Stojiljković, Darko Stojiljković, Stojanović (Petrović), Dodić, Cvetković (Nikolić), Radenković, Tasić, Ilija Mladenović (Ristić), Kosovac (Janković), Nešić, Ivan Mladenović.

Fotografije: Milan Jovanović, Oliver Stefanović