Минималац Напретка против Мораве (ФОТО)

У Зони Центар протеклог викенда одиграни су мечеви седмог кола.

У комшијском дербију ОФК Напретка и житковачке Мораве, одиграном у суботу на Градском стадиону у Алексинцу, славили су Алексинчани. У првом полувремену мреже су мировале, а на почетку другог дела, у 50. минуту, посрећило се Милану Тасићу који са десетак метара савладао голмана Мораве Душана Стојиљковића.

ОФК Напредак 1929

У самом финишу утакмице, гости су жестоко атаковали на гол Богдана Чудића. Међутим, овај млади и талентовани голман није дозволио никакво изненађење; у три наврата сачувао је своју мрежу и с пуним правом понео епитет јунака утакмице.

ФК Морава

Наш трећи зонаш, Моравица из Суботинца, поражена је на гостовњу у Горњем Матејевцу од Јединства са 5:3.

Ево и осталих резултата:

Балајинац: Земљорадник – ОФК Брзи Брод 1:6,
Ниш: Делијски вис – Пуковац 0:0,
Јелашница: Рудар – Вртиште 10:0,
Ражањ: Буковик- Наисус (Рожина) 3:1,
Орљане: Орљане – Малошиште 1:3, и
Ниш: ОФК Ниш – Наша крила (Белотинац) 2:1.

После седам одиграних кола, на челу табеле су ОФК Брзи Брод и Пуковац са по 17 бодова, Напредак је на осмом месту са 12 бодова, Морава има два бода мање и заузима девету позицију, док је Моравица на 14. месту са два бода.

ОФК НАПРЕДАК – МОРАВА 1:0 (0:0)

Градски стадион у Алексинцу. Судија: Петар Станковић (Ниш). Стрелац: 1:0 Тасић у50. минуту. Црвени картон: М. Цандер (Напредак) у 89. минуту.

ОФК НАПРЕДАК: Чудић, Л. Јанковић (М. Цандер), Н. Цандер, Живић, Р. Јанковић, Поповић, Стојковић (Земљак), Тасић (Ђошев), Зека, Матејев, Лазић.

МОРАВА: Душан Стојиљковић, Дарко Стојиљковић, Стојановић (Петровић), Додић, Цветковић (Николић), Раденковић, Тасић, Илија Младеновић (Ристић), Косовац (Јанковић), Нешић, Иван Младеновић.

Фотографије: Милан Јовановић, Оливер Стефановић