Minimalac „carića” protiv Napretka, poraz Morave

U 25. kolu Zone Centar u žiži interesovanja ljubitelja fudbala bio je svakako susret u Aleksincu između OFK Napretka i lidera prvenstva, Car Konstatina iz Niša.

Meč je protekao u borbenoj, otvorenoj i dinamičnoj igri. Raspoloženi golman Aleksinčana Čudić činio je čuda u svom šesnaestercu. Tako je bilo sve do 74. minuta, kada je Čudić zbog povrede morao da napusti teren. Nepuna dva minuta kasnije, „carići” su preko Milana Lazarevića postigli gol i tim rezultatom utakmica je završena.

OFK Napredak 1929

− Naš hendikep je bio što nekoliko standardnih igrača nije bilo u ekipi zbog povreda ili kartona, ali i pored toga znali smo slabosti i mane lidera koje smo pokušali da iskoristimo, kazao je za naš portal trener OFK Napretka 1929, Dušan Vasić. – Posle povrede našeg golmana, gosti koji u svojim redovima imaju nekoliko igrača sa dugogodišnjim prvoligaškim i srpskoligaškim iskustvom, ipak su uspeli da nadmudre naš mladi sastav i postignu pogodak − dodaje Vasić.

Interesantan je podatak da je ovo prva utakmica koju je Napredak izgubio u ovoj godini. Prethodni poraz, naime, Aleksinčani su pretrpeli pre devet kola, tačnije 21. novembra prošle godine, kada su u Ražnju izgubili od Bukovika sa 3:0.

Našdrugi zonaš, Morava iz Žitkovca igrala je u Nišu protiv Aluminijuma i izgubila sa 5:4 (2:2). Het-trik postigao je Dušan Velinov, a jedan gol dao je Uroš Velinov.