Минималац „царића” против Напретка, пораз Мораве

У 25. колу Зоне Центар у жижи интересовања љубитеља фудбала био је свакако сусрет у Алексинцу између ОФК Напретка и лидера првенства, Цар Констатина из Ниша.

Меч је протекао у борбеној, отвореној и динамичној игри. Расположени голман Алексинчана Чудић чинио је чуда у свом шеснаестерцу. Тако је било све до 74. минута, када је Чудић због повреде морао да напусти терен. Непуна два минута касније, „царићи” су преко Милана Лазаревића постигли гол и тим резултатом утакмица је завршена.

ОФК Напредак 1929

− Наш хендикеп је био што неколико стандардних играча није било у екипи због повреда или картона, али и поред тога знали смо слабости и мане лидера које смо покушали да искористимо, казао је за наш портал тренер ОФК Напретка 1929, Душан Васић. – После повреде нашег голмана, гости који у својим редовима имају неколико играча са дугогодишњим прволигашким и српсколигашким искуством, ипак су успели да надмудре наш млади састав и постигну погодак − додаје Васић.

Интересантан је податак да је ово прва утакмица коју је Напредак изгубио у овој години. Претходни пораз, наиме, Алексинчани су претрпели пре девет кола, тачније 21. новембра прошле године, када су у Ражњу изгубили од Буковика са 3:0.

Нашдруги зонаш, Морава из Житковца играла је у Нишу против Алуминијума и изгубила са 5:4 (2:2). Хет-трик постигао је Душан Велинов, а један гол дао је Урош Велинов.