Lazar dvostruki šampion Srbije

Član Džudo kluba „Aleksinac” Lazar Stanković je novi šampion Srbije u kategoriji mlađih kadeta (-50 kg). Ovu laskavu titulu Stanković je osvojio na Otvorenom prvenstvu Srbije za mlađe kadete, održanom u Sportskom centru „Šumice” u Beogradu. Na putu do pobedničkog trona zabeležio je pet pobeda i tako postao dvostruki prvak Srbije, jer je prethodno već trijumfovao u konkurenciji starijih pionira (-46 kg).

Na ovom takmičenju bronzanu medalju osvojila je Anđela Nikolić (- 40 kg), a odlične borbe imali su i Zoran Trajković (-73 kg) i Filip Stanojev. Trajković je zabeležio četiri pobede i dva poraza i osvojio peto mesto, a isti skor i plasman ostvario je i Stanojev.

– Kad imate četiri takmičara i svi uđu u konkurenciju za medalje na ovakvom takmičenju, onda znate da to što radite donosi rezultate i da ste obavili dobar posao. U konkurenciji 56 klubova i oko 250 takmičara, naš klub se plasirao na odlično, deseto mesto – ističe trener Džudo kluba „Aleksinac”, Bojana Stanković.