Ksenija se pozlatila

Na Prvenstvu Centralne Srbije za starije dečake i devojčice u džudou, koje je održano u Nišu, članovi Džudo kluba Aleksinac osvojili su tri medalje i četiri peta mesta.

Zlatnu medalju u konkurenciji do 52 kilograma osvojila je Ksenija Milošević, srebro je pripalo Aleksandru Maksimoviću u kategoriji do 46 kilograma, dok je Lazar Stoiljković izborio bronzu u kategoriji preko 73 kilograma. Nadomak medaljabili su: Danilo Milićević (-50 kg), Strahinja Janković (- 60 kg), Ilija Trajković (-73 kg) i Ognjen Latinski (+73 kg).

Takmičari i takmičarke koji su osvojili jedno od prva tri mesta plasirali su se na Pojedinačno prvenstvo Srbije za starije dečake i devojčice koje će biti održano u subotu u Beogradu.

Inače, u ukupnom plasmanu na Prvenstvu Centralne Srbije, u konkurenciji 23 kluba, Džudo klub Aleksinac osvojio je peto mesto.