KLS: Napredak ispustio pobedu

Košarkaši aleksinačkog Napretka JKP poraženi su na svom terenu od Slobode iz Užica 80:84 (18:22, 26:18, 23:21, 13:23). Domaći tim bio je u dvocifrenom zaostatku, a onda preokrenuo meč i ubedljivo vodio, da bi u samom finišu ispustio već viđenu pobedu.

Domaćin je jako loše otvorio susret. Posle nešto manje od 6 minuta igre, Sloboda je imala ozbiljnih 2:15 u svoju korist. Trojke Nikole i Dimitrija Raičevića dale su vetar u leđa Napretku, koji je do kraja perioda uhvatio rezultatski priključak – 18:22.

U drugoj deonici, aleksinački sastav u potpunosti je preokrenuo rezultat i na poluvremenu otišao sa prednošću – 44:40.

Trojkom Bogdana Mikavice u 26. minutu, Napredak dolazi do maksimalnih +13 (62:59). Usledila je minimalna serija Užičana, koji su do kraja perioda smanjili zaostatak – 67:59.

Dimitrije Nikolić postigao je dve brze trojke na otvaranju odlučujuće četvrtine i poravnao rezultat (67:67). ekipa Napretka odolevala je sve do 38. minuta, kada su gosti vratili vođstvo, koje su prethodno imali još početkom druge četvrtine. Pažin i Tadić bili su precizni kad je njihovom timu to bilo najpotrebnije i došli do nove prvenstvene pobede.

Ekipu Napretka predvodio je Luka Gašić, koji je ostvario učinak od 20 poena i 8 skokova. Na drugoj strani, u redovima pobedničkog tima, briljirao je Dimitrije Nikolić. Centar užičke ekipe postigao je 20 poena uz 5 uhvaćenih lopti.

Dvocifreni u timu iz Aleksinca bili su i Aleksandar Ilkić (20p, 5sk) i Nikola Raičević (10p, 4as).