Kad sreća okrene leđa…

Rukometaši RK Aleksinac, u okviru drugog kola Prve lige – Istok, igrali su derbi susret u Knjaževcu protiv Arif Knjaza 1957.

Nakon odlične igre u prethodnom kolu, Aleksinčani u Knjaževac doputovali  sa željom da testiraju svoje mogućnosti i, naravno, ostvare što bolji rezultat.

Posle uzajamnog ispitivanja snaga i izjednačene igre u prvih desetak minuta utakmice, Knjaževčani su zaigrali brže i efikasnije i na kraju poluvremena stekli prednost od pet golova – 16:11. U nastavku Aleksinčani su načinili preokret i u 51. minutu uspeli da poravnaju rezultat – 22:22. Međutim, domaći igrači opet su preuzeli inicijativu i zasluženo slavili sa tri gola razlike – 27:24.

− Sami smo krivi za poraz, a i sreća nam je izgleda okrenula leđa. Dobar broj lopti koje su naši golmani odbranili, posle odbrane i odbijanja završile su u našoj mreži − kaže trener RK Aleksinac Vladan Stošić i ističe da je suđenje bilo odlično i da bi takvo deljenje pravde poželeo da bude na svakoj utakmici do kraja prvenstva, bez obzira da li se igra u gostima ili kod kuće. – Knjaževac je dosta iskusna ekipa, ima igrače koji su igrali Superligu i koje sam ja nekda trenirao. Pobeđivaće oni, pobeđivaćemo i mi. Bićemo mi u vrhu, samo da se kocice slože i da pronađemo adekvatna rešenja, pre svega za napad, a onda i za odbranu − veli naš sagovornik.

U redovima Aleksinčana najefikasniji je bio Miloš Nisić sa sedam pogodaka, a u domaćoj ekipi Miloš Urošević sa golom manje. Junak utakmice svakako je golman i kapiten domaćeg tima Miroslav Stanisavljević koji je bravuroznim odbranama doprineo pobedi svoje ekipe.

U narednom kolu RK Aleksinac dočekuje ekipu Mladosti iz Vranja.

10:0 za Aleksinčanke

U drugom kolu Prve lige – Istok, rukometašice Ženskog rukometnog kluba Aleksinac trebalo je juče u Bojniku da igraju protiv Radana iz Lebana. Međutim, domaća ekipa je tražila odlaganje meča, ali rukovodstvo aleksinačkog kluba nije prihvatilo taj zahtev. Shodo propozicijama, ova utakmica bi trebalo da se registruje službenim rezultatom – 0:10 u korist Aleksinčanki.

ARIF KNJAZ 1957 – ALEKSINAC 27:24 (16:11)

Hala Kaplar, Knjaževac. Gledalaca: 200. Sudije: Marijan Stefanović, Miloš Radojičić (Leskovac). Sedmerci: Arif Knjaz  6 (5), Aleksinac 8 (6). Isključenja: Arif Knjaz 22, Aleksinac 10 minuta.

ARIF KNJAZ 1957: Radovanović, Veljković 1, Veličković 2, Đurđanović 2, Vučković, P. Nikolić 5, M. Nikolić 2, Stanisavljević, Cako 3, Branislav Đorđević 3, Jovanović, Urošević 6, Bojan Đorđević 3.

ALEKSINAC: Jovanović, Nisić 7, Živanović, Ristić 2, Stojković, Stefanović 2, Trivunac 2, Mirčić, Mitrović, Milanović 1, Nedeljković 1, Ivanović, Pekas, Bojović 5, Zlatković 4.